Brak konkretów w sprawie ścieżki rowerowej od Czerska do Łęga

Czytaj dalej
Fot. Michal Gaciarz
Anna Klaman

Brak konkretów w sprawie ścieżki rowerowej od Czerska do Łęga

Anna Klaman

Co z budową ścieżki rowerowej przy drodze krajowej nr 22 na odcinku od Czerska do Łęga?

Przypomnijmy, burmistrz Jolanta Fierek dostarczyła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku pismo z podpisami mieszkańców z prośbą o rozpoczęcie tej inwestycji. Jest odpowiedź GDDKiA. Wpłynęła do Grzegorza Kobierowskiego, przewodniczącego rady miejskiej. - Zadanie zostało przez nas ujęte w programie zmniejszenia liczby wypadków śmiertelnych - informuje Waldemar Chejmanowski, zastępca dyrektora oddziału w Gdańsku.

To dobra wiadomość, ale konkretów brak, bo dyrektor dodaje, że wszystkie zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego są realizowane z przyznanych z budżetu centralnego na ten cel środków finansowych. - Z uwagi na ograniczone środki wszystkie zadania są klasyfikowane w ogólnopolskiej liście zadań i sukcesywnie realizowane - informuje Chejmanowski. - Kolejność realizacji zadań w programie jest ustalana według ściśle określonych kryteriów, którymi są m.in. natężenie ruchu, liczba wypadków, zabitych i rannych na danym odcinku drogi.

W odpowiedzi nie podano żadnej daty. - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Gdańsku, nie dysponuje informacją na temat terminów realizacji przedmiotowego zadania - tak kończy odpowiedź do przewodniczącego Chejmanowski.

Anna Klaman

Praca w naszym zawodzie bardzo się zmieniła przez ostatnie lata. A my poddawani jesteśmy ciągłym próbom. Staramy się też nadążać za nowinkami technologicznymi. Wszystko to uczy pokory. Relacjonując, opisując wydarzenia, pamiętamy, że robimy to dla Państwa. Jesteśmy trochę jak zdziwione wszystkim dzieci. Dziwimy się, pytamy, piszemy, ale też czytamy. Jak bez tego moglibyśmy zachęcać do lektury? Sama przeszłam ostatnio na cyfrowe prenumeraty moich ulubionych tygodników. Takie czasy - jesteśmy online, więc i czytamy online. Lekturą właśnie - pomijając Netflixa :) - wypełniam swój wolny czas. Dla mnie i moich kolegów dziennikarstwo to nieustanna przygoda i adrenalina, od której jesteśmy już chyba uzależnieni. Każdy dzień jest inny, a każdy tekst stanowi test naszej użyteczności. Dla Państwa - naszych Czytelników! Wierzymy, że jesteśmy Wam potrzebni. I to dodaje nam skrzydeł, gdy trzeba nagle - wieczorem lub w nocy - pojechać tam, gdzie powinniśmy być. Wiele się dzieje, bo i Państwo tyle robicie. Współpracujecie, tworzycie społeczeństwo obywatelskie. Władza - przynajmniej z założenia - powinna pracować dla Nas, ale to Wy poświęcacie wolny czas dla dobra wspólnego. A więc opisujemy. Zdarza się, że wytykamy błędy. No i nieustannie czekamy na tematy od Państwa, bo, co tu dużo kryć, to Wy najlepiej wiecie, co w trawie piszczy! Macie kłopot, coś Was denerwuje? Zachęcamy do kontaktu z nami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.