Bory Tucholskie są jednak znane i odwiedzane

Czytaj dalej
Fot. UM Tuchola
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Bory Tucholskie są jednak znane i odwiedzane

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Przedstawiciele gminy Tuchola wzięli udział w kolejnej edycji Targów Turystycznych „Wypoczynek 2016“ w Toruniu.

- Nasze stoisko, podobnie jak w ubiegłym roku, cieszyło się dużym zainteresowaniem - opowiada Agnieszka Schreiber-Gut z promocji w urzędzie. - Odwiedzili nas m.in. prezydent Torunia Michał Zaleski, telewizja i rodowici krakowianie.

Nie brakowało osób, które z sentymentem podkreślały, że Bory Tucholskie są bliskie ich sercu i chętnie tu przyjeżdżają. Wśród ulubionych miejsc najczęściej wskazywano akwedukt w Fojutowie i tucholską starówkę. Dla niektórych sporym zaskoczeniem była jedna z najnowszych atrakcji gminy Tuchola - rekonstrukcja średniowiecznego grodu w Mrowińcu koło Raciąża.

- Każdy z odwiedzających nasze stoisko dostał pakiet folderów promocyjnych, informatorów, przewodników turystycznych oraz ulotki z bazą noclegową - dodają w urzędzie.

Podziw wśród widzów wzbudzał oryginalny wystrój stoiska gminy Tuchola, na którym prezentowane były przepięknie haftowane obrusy i serwety autorstwa Genowefy Bonk oraz drewniane rzeźby ptaków wykonane przez Józefa Bonka. Twórcy ludowi chętnie dzielili się również swoją wiedzą na temat borowiackiej kultury i sztuki.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.