Borowiacy wzbudzili zainteresowanie

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Borowiacy wzbudzili zainteresowanie

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Przedstawiciele tucholskich twórców ludowych wzięli udział w kolejnej, 12. edycji Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, który odbył się w dniach 11 - 13 grudnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Przez trzy dni na stoisku promocyjnym prezentowano rękodzieło, m.in. haftowane obrusy, bieżniki, serwetki, chusty i czepce oraz rzeźbione ptaszki i zdobione wzorami z haftów kraszanki.

Zainteresowanych borowiacką kulturą, sztuką i tradycjami nie brakowało. Na wszystkie pytania chętnie odpowiadały tucholskie hafciarki Marianna Weilandt, przewodnicząca Klubu Haftu „Złotych i bursztynowych barw” przy PSS „Społem” w Tucholi oraz Krystyna Badtke, członkini Zespołu Haftu Kaszubskiego „Złotnica” im. Marii Janta - Połczyńskiej Szkoła Tucholska przy Spółdzielni Lokatorsko-Własnościowej w Tucholi.

Zwiedzający podkreślali piękno i kunszt ludowego rękodzieła. Nie było chyba nikogo, kto przeszedłby wobec niego obojętnie. Złote i bursztynowe barwy haftów przyciągały wzrok każdego przechodnia.Warto dodać, iż gmina Tuchola jako jedyna podczas festiwalu zaprezentowała ludowy charakter regionu. To właśnie ta oryginalność sprawiła, iż stoisko było licznie odwiedzane.

Nie zabrakło również promocji walorów turystycznych naszego regionu. Goście festiwalu mogli dowiedzieć się o niezwykłych atrakcjach, jakie znajdują się w gminie Tuchola. Duże zainteresowanie wzbudzał m.in. akwedukt w Fojutowie (największy w kraju), średniowieczny raciąski gród czy też etnograficzne Muzeum Indian Północnoamerykańskich im. Sat-Okha w Wymysłowie - jedyne w Polsce. Każdy z odwiedzających stoisko otrzymał komplet folderów z informacjami niezbędnymi dla każdego turysty.Z ramienia Urzędu Miejskiego w Tucholi gminę promowali pracownicy: Agnieszka Schreiber-Gut, Agnieszka Kowalikowska i Adam Paluśkiewicz. Tucholskie stoisko gości na targach w Poznaniu od 12 lat.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.