Borończyk trenerem Orląt Aleksandrów Kujawski

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Marcin Gołembiewski

Borończyk trenerem Orląt Aleksandrów Kujawski

Marcin Gołembiewski

Trzecioligowy jedynak już po pierwszych zajęciach. Wiesław Borończyk bardzo krótko był bez pracy. Sadownik zacznie najpóźniej.

Kolejne zmiany szkoleniowców w IV lidze kujawsko-pomorskiej. W poniedziałek zarząd aleksandrowskich Orląt zdecydował o zmianie trenera zespołu seniorów.

Dariusza Durdę zastąpił Wiesław Borończyk, który w rundzie jesiennej prowadził zespół Włocłavii. To spodziewana zmiana. Orlęta w tym sezonie spisują się bowiem poniżej oczekiwań. Zajmują 12 miejsce w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej z dorobkiem 20 punktów (6 zwycięstw, 2 remisy, 8 porażek). Aleksandrowianie mieli walczyć o wyższe pozycje.

Durda umowę miał do końca roku. Słabe wyniki już wcześniej skłoniły zarząd do rozmów z potencjalnymi następcami. Głównym kandydatem był od początku Wiesław Borończyk. Jednak toruński szkoleniowiec nie przyjął oferty i zdecydował się jeszcze pod koniec listopada 2015 roku zostać we Włocłavii.

Nieoczekiwanie jednak z funkcji prezesa włocławskiego klubu zrezygnowała Agnieszka Kacprowicz, a zarząd podjął po świętach decyzję o rezygnacji z usług Borończyka (zastąpił go Jarosław Grzesiak). To ponownie umożliwiło podjęcie rozmów zarządu Orląt z doświadczonym szkoleniowcem. Mimo, iż ustnie trener Du-rda dostał zapewnienie o kontynuowaniu współpracy.

Zarząd podczas poniedziałkowego spotkania zadecydował, jak tłumaczy, dla dobra drużyny, o zmianie szkoleniowca. W środę odbyło się spotkania zarządu z zawodnikami. Wiele wskazuje, że w tej nowej obecnie sytuacji niektórzy piłkarzy zdecydują się zostać w klubie. Na pewno zespół będzie wzmocniony. Pierwszy trening zaplanowano już 11 stycznia, a więc tydzień wcześniej niż wstępnie planowano.

We wtorek na pierwszych zajęciach przed rundą wiosenną spotkali się piłkarze Kujawianki. Trening odbył się w hali miejscowego Zespołu Szkół. Pod wodzą nowego trenera Marcina Woźniaka ćwiczyło 15 piłkarzy. Były to tzw. luźne zajęcia, gdzie zawodnicy przede wszystkim wykonywali ćwiczenia gimnastyczne.

- Kilku zawodników z różnych względów nie mogło się we wtorek pojawić na zajęciach. M. in. Oleg Tabaka, który dopiero 10 stycznia wraca z Ukrainy. Nie było kontuzjowanego Macieja Lewandowskiego, który ten sezon ma już z głowy. Będziemy trenować także w terenie i na orliku. W zimowym okresie przygotowawczym rozegramy osiem spotkań kontrolnych. Jeśli chodzi o zmiany kadrowe to na razie nikt nie zgłosił chęci odejścia. Dopiero w najbliższym czasie zapadną decyzję odnośnie wzmocnień - powiedział Włodzimierz Walczak, prezes Kujawianki.

Pierwszy sparing Kujawianka zaplanowany ma na 27 stycznia z SKP Słupca. Ponadto nasz trzecioligowy jedynak zagra z Cuiavią Inowrocław (30 bm), Olimpią Koło (6 lutego), Sadownikiem Waganiec (17 lutego), Górnikiem Konin (20 lutego), KKS Kalisz (26 lutego) i Wichrem Dobra (1 marca).

Z kolejnych czwartoligowców z naszego regionu Włocłavia treningi rozpocznie w przyszłym tygodniu, Łokietek Brześć Kujawski 25 stycznia, a trzy później do wspólnych zajęć wrócą piłkarze Sadownika Waganiec.

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.