Boom na paszporty. W duchocie czekają w długiej kolejce

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Małgorzata Stempinska

Boom na paszporty. W duchocie czekają w długiej kolejce

Małgorzata Stempinska

Ze statystyk wynika, że najwięcej paszportów wydaje się w maju i lipcu. Widać to również w regionie, gdzie przez ostatnie dni biura paszportowe przeżywają oblężenie. Nic nie wskazuje, by kolejki się skróciły.

Czwartek, godz. 8.20, biuro paszportowe w Bydgoszczy. W kolejce naliczyliśmy 47 osób. W korytarzu przed pokojami, gdzie są przyjmowane wnioski i wydawane dokumenty, wszystkie krzesełka są zajęte. Kilka osób siedzi na schodach aż do półpiętra. - To jakiś koszmar! - denerwuje się pani Marta, która z chłopakiem przyszła złożyć wniosek o paszport. - Na początku września lecimy na tydzień do Egiptu. Właśnie pozdawaliśmy wszystkie egzaminy na uczelni. W niedzielę wieczorem jedziemy do pracy nad morze. Chcieliśmy przed wyjazdem załatwić formalności w urzędzie. Nie spodziewaliśmy się takiej gigantycznej kolejki. Zastanawiamy się czy nie przyjść jutro. Może będzie mniej ludzi - opowiada pani Marta. Na wszelki wypadek wzięli z chłopakiem numerek z automatu i przysiedli na schodach. Jak mówią, wolą poczekać tutaj niż w korytarzu gdzie jest duszno. - Powinna być tutaj klimatyzacja, bo naprawdę trudno wytrzymać. Nie wspomnę już o automacie z wodą - słyszymy.

Kiedy można liczyć na mniejsze kolejki? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.