Boli cię kręgosłup? Masaż zrobią za rok

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Boli cię kręgosłup? Masaż zrobią za rok

Małgorzata Goździalska

Kolejki do specjalistów we Włocławku, owszem, są długie. Ale jeszcze dłuższe są na zabiegi rehabilitacyjne. Oczywiście, chodzi o zabiegi w ramach NFZ.

- Mam problemy z kręgosłupem - mówi Czytelniczka. Dostałam skierowanie na masaż. Niestety, jak się dowiedziałam, zabieg mogę mieć wykonany dopiero w przyszłym roku. To doprawdy chora sytuacja!

Niestety, w większości poradni rehabilitacyjnych we Włocławku zapisy na tego typu zabiegi albo się skończyły, albo się kończą. - To kwestia kontraktu, jaki mamy z Narodowym Funduszem Zdrowia - usłyszeliśmy w poradniach, z którymi się kontaktowaliśmy.

W poradni rehabilitacyjnej MZOZ przy ul. Żeromskiego na masaż kręgosłupa w styczniu przyszłego roku zapisy dopiero będą. Kiedy? Za kilka dni. W Szpitalu Rehabilitacyjnym przy ul. Barskiej też nie ma co liczyć na wcześniejszy termin. Wyznaczane są bowiem terminy na marzec, kwiecień przyszłego roku.

Najwcześniej, bo na połowę października tego roku, zapisują na masaż kręgosłupa w poradni rehabilitacyjnej NZOZ „Wita” przy ul. Kaliskiej.

Dla pacjentów, którzy jednak mogą sobie pozwolić na zapłacenie za tego rodzaju zabieg, mamy dobrą wiadomość! Na masaż kręgosłupa można się już zgłosić za kilka dni. Gdzie? W poradni przy ul. Żeromskiego. Natomiast w szpitalu rehabilitacyjnym - płatny z własnej kieszeni masaż może być wykonany na przełomie kwietnia i maja. Koszt? Za jeden zabieg zapłacimy w poradni przy ul. Żeromskiego 20 złotych, a przy ul. Barskiej - 33.

A co z innymi zabiegami? Czy na te z użyciem laseru, ultradźwięków, kolejki są krótsze? W poradni przy ul. Żeromskiego także na tego typu zabiegi limit przyjęć został wyczerpany. W poradni przy Barskiej możemy zapisać się na koniec czerwca. W lipcu natomiast zrealizujemy skierowanie w poradni NZOZ „Wita” przy ul. Kaliskiej.

Oczywiście, zabiegi opłacane z własnej kieszeni mogą być wykonywane wcześniej. Na przykład, te z użyciem lasera kosztują 10 złotych, a te z wykorzystaniem ultradźwięków - 12 złotych - za jedną wizytę. A lekarze zwykle zalecają serię 10. zabiegów.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.