Boks to sport dla każdego bez względu na płeć

Czytaj dalej
Fot. Olga Taraszka
Olga Taraszkaredakcja.torun@pomorska.pl

Boks to sport dla każdego bez względu na płeć

Olga Taraszkaredakcja.torun@pomorska.pl

Toruń ma coraz bogatsze zaplecze młodych pięściarzy, trenujących w barwach klubu Ring Wolny Toruń.

- Najważniejsza w boksie jest wytrwałość, jak chce się wygrywać to po prostu trzeba walczyć - przekonuje Dominik Śmigielski, zawodnik.

Dominik Śmigielski i Patrycja Bochnia to dwa młode talenty toruńskiego boksu. W miniony weekend zaprezentowali swoje umiejętności na XII Międzynarodowym Memoriale im. dr Witolda Makacewicza.

- Mój chłopak Mikołaj od 5 lat trenuje boks, z czasem wciągnął mnie do tego sportu i tak już zostało - opowiada Patrycja. - Na pierwszy trening przyszedłem z ciekawości, póki co z boksem związany jestem od 3 lat, cieszę się, że przez ten czas udało mi się zrobić duże postępy - dodaje Dominik.

Dominik Śmigielski, mimo krótkiego stażu w Ringu Wolnym ma na swoim koncie już kilka sukcesów, m.in. otrzymał tytuł najlepszego kadeta XI i XII Memoriału im. dr W. Makacewicza. Obecnie Dominik startuje w kategorii wagowej do 54 kg, podkreśla jednak, że aby osiągnąć sukces niezbędne są regularne treningi.

- Codziennie po pół godziny staram się biegać, oprócz tego cały czas pracuje z trenerem nad poprawą techniki i strategii walki - zaznacza Dominik.

Zawodnicy zgodnie przyznają, że na wygraną walkę składa się kilka elementów, choć jak się okazuje w boksie liczy się nie tylko siła mięśni, ale przede wszystkim charyzma i opanowanie pięściarza.

- W trakcie walki trzeba pamiętać, żeby ręce były odpowiednio wysoko ułożone, należy poruszać się też nisko na nogach, ale w szczególności dużo pracować głową - przekonuje zawodniczka Ring Wolny Toruń. - Jak się do tego dobrze boksuje i celnie trafia przeciwnika, to wtedy się wygrywa.

Patrycja Bochnia jest przykładem na to, że boks wbrew pozorom nie jest sportem zarezerwowanym dla mężczyzn i kobiety też bardzo dobrze punktują na ringu. - Dużo osób mówi, że boks nie jest sportem dla kobiet, ale uważam, że to zdecydowanie błędne myślenie i że jest to coś innego, w czym można się sprawdzić. Warto wybrać się na kilka treningów, osobiście polecam - dodaje Patrycja.

W XII Memoriale im. dr W. Makacewicza wzięło udział 64 zawodników. Walki po raz pierwszy odbyły się na hali toruńskiej Areny. Organizatorem wydarzenia był trener Ring Wolny Toruń, Czesław Dromowicz.

Osoby zainteresowane dołączeniem do klubu Ring Wolny mogą przyjść na treningi, które odbywają się na Hali Olimpijczyk przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w poniedziałki, środy i piątki.

Autor: Olga Taraszka

Olga Taraszkaredakcja.torun@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.