Bo na Młodzieżowej potrzebny jest remont

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Bo na Młodzieżowej potrzebny jest remont

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Radny Marek Bona ponowił kwestię modernizacji targowiska przy ulicy Młodzieżowej w Chojnicach. Radni chcą rozmawiać o tym z burmistrzem.

Temat ten żyje od kilku lat, ale z dużych planów udało się jedynie tylko podreperować okolice targowiska.

Po analizie zdecydowano, że wyremontowane zostanie główne miejskie targowisko przy ulicy Angowickiej. I tak się stało. Jednak przy ul. Młodzieżowej również kwitnie handel i zarówno handlującym, jak i klientom należy się lepszy standard.

- To targowisko wymaga remontu. Plac jest zniszczony i pofałdowany, brakuje krat odprowadzających wody deszczowe. Brakuje zadaszenia, a toalety też wymagają modernizacji. Według mnie istnieje możliwość pozyskania zewnętrznych środków finansowych na tę inwestycję - uważa radny Marek Bona.

Bona widzi szansę w konkretnym projekcie unijnym, a swój wniosek o remont przedstawił po rozmowach z użytkownikami targowiska. Nie chce, aby czekano na modernizację, jak jest w wieloletniej prognozie finansowej, aż do 2020 roku. - Mamy czas, aby złożyć wniosek do lipca i trzeba to zrobić - uważa.

Podkreśla, że targowisko znajduje się tuż przy głównym skrzyżowaniu w mieście i to też powód, by to miejsce wyglądało o wiele lepiej. Pozyskać można 1 mln zł, a miasto ze swoich musiałoby w takim przypadku dołożyć ok. 300 tys. zł.

Radny Antoni Szlanga, który „chodzi” koło tego tematu od kilku lat, popiera wniosek kolegi. - Zgadzam się, że trzeba się tym targowiskiem zająć. Nie chcę jednak być złym prorokiem, ale przypomnę, że rozważaliśmy już wcześniej modernizację i okazało się, że nie za bardzo to było możliwe - mówi Szlanga.

Chodzi o to, że po dofinansowaniu zewnętrznym na targowisku musiałyby być wspierane głównie lokalne produkty, a to mogłoby się wiązać ze zlikwidowaniem części butików z ciuchami. 60 proc. powierzchni targowiska musiałoby być przeznaczone na lokalne produkty. Stąd też kilka lat temu podjęto decyzję o remoncie z dofinansowaniem targowiska przy Angowickiej.

Powstała czteroosobowa komisja, która ten temat będzie wałkować m.in. z burmistrzem Arseniuszem Finsterem.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.