„Blues na Świecie Festival”. Pojawi się także Stanisław Soyka

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

„Blues na Świecie Festival”. Pojawi się także Stanisław Soyka

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Zamknięto program tegorocznej edycji „Blues na Świecie Festival”. Jakie koncerty ściągną do Świecia miłośników wszystkich odmian bluesa?

Tegoroczna edycja będzie odbywać się od 9 do 11 czerwca. Od czwartku do soboty. O jeden dzień dłużej niż poprzednie.

Pierwszego dnia w sali widowiskowej OKSiR pojawią się Hoodoo Band oraz Retro Funk z Tobiaszem Staniszewskim, gwiazdą ostatniej edycji „Voice of Poland”. Następnego dnia impreza przeniesie się do amfiteatru. Koncertowy wieczór otworzy Niemiec Heinrik Freischlader ze swoim zespołem. Po nim publiczność rozbuja Sebastian Riedel ze swoją kapelą Cree, twórcy doskonale pamiętanego przeboju „Gdzieś na dnie Twojego serca”. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Przybysz. Z pewnością nie zabraknie takich tytułów jak „Nazywam się niebo” i „Miód”.

W sobotę również melomani spotkają się na widowni amfiteatru. Przed nimi jako pierwsi tego dnia zaprezentują się artyści skupieni w Kraków Street Band. Po nich po raz pierwszy w Polsce zagra Mike Andersen, duński wokalista i gitarzysta.

Jako trzeci zagra Matt Schofield, twórca anglojęzyczny, który jest autorem szkolenia dla gitarzystów, szczególnie cenionego przez początkujących muzyków wstępujących na drogę choćby Jerzego Styczyńskiego z Dżemu.

Szóstą edycję festiwalu zakończy koncert Big Blues Orchestra, kiedy gościnnie na scenie pojawią się: Stanisław Soyka, Natalia Przybysz, Sebastian Riedel, Matt Schofield, Mike Andersen oraz Tobiasz Staniszewski.

Każdej nocy zaplanowano także jam session, które odbywać będzie się w Cafe Kultura. Nie są znane jeszcze ceny biletów na imprezę. Organizatorzy czynią też starania, żeby w trakcie jednego z festiwalowych dni na żywo nadawała ze Świecia radiowa Trójka.

Przypomnijmy, że poprzednia edycja festiwalu zwyciężyła w plebiscycie „Gazety Pomorskiej” i zarządu województwa kujawsko-pomorskiego „Odkrywca 2015”. Impreza zgarnęła palmę pierwszeństwa w kategorii wydarzenie turystyczne i promocyjne. Wyprzedziła m.in. „Ster na Bydgoszcz”.

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.