Błoto z brudnego piasku zalało rondo w Grudziądzu

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Aleksandra Pasis

Błoto z brudnego piasku zalało rondo w Grudziądzu

Aleksandra Pasis

Dwie i pół godziny usuwano materiał podobny do betonu, który wylał się z ciężarówki. Były korki.

Do niecodziennego zdarzenia drogowego doszło wczoraj ok g. 10.50 na rondzie u zbiegu Trasy Średnicowej z ul. Paderewskiego i Kwidzyńską. - Samochód ciężarowy poruszający się „średnicówką”, zbliżając się do ronda, zaczął hamować. Pod wpływem naporu substancji którą przewoził, puściły zaczepy zabezpieczające pokrywę tzw. „łódki”, w której był przewożony materiał - relacjonuje Jacek Jeleniewski z wydziału ruchu drogowego policji. - Według szacunków kierowcy, wyciekło około 25 ton błota piaskowego.

Materiał rozlał się częściowo na pasie ruchu przed rondem i na samym skrzyżowaniu.

Na miejsce zostały wezwane służby oraz specjalistyczny sprzęt z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Grduziądzu, którym usuwano rozlaną substancję, łudząco przypominającą beton.

Materiał ten, jak wynika z ustaleń policjantów, pochodził z odwiertów wykonywanych w okolicy Stolna (pow. chełmiński) robionych na zlecenie koncernu paliwowego w celu poszukiwania złóż ropy.

„Sprzątanie” trwało dwie i pół godziny. Na Trasie Średnicowej z Grudziądza w kierunku Łasina i Kwidzyna tworzyły się duże korki. Ruch odbywał się wahadłowo. Kierowali nim policjanci. - Utrudnienia trwały około trzech godzin - dodaje Jacek Jeleniewski z „drogówki”.

Policjanci stwierdzili, że w tym zdarzeniu kierowca ciężarówki nie zawinił, a co za tym idzie, nie został on ukarany.

- Przyczyną była usterka techniczna pojazdu - wyjaśnia Jacek Jeleniewski.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.