Mateusz Mazur

Blisko porozumienia

W grudniu firma Kada-Bis ułożyła nową nawierzchnię na ulicy Glinki, ale okazało się, że warstwy asfaltu są inne niż w projekcie. Fot. Dariusz Bloch W grudniu firma Kada-Bis ułożyła nową nawierzchnię na ulicy Glinki, ale okazało się, że warstwy asfaltu są inne niż w projekcie.
Mateusz Mazur

Możliwe, że w maju dokończony zostanie remont ulicy Glinki w Bydgoszczy.

Niemal od czterech miesięcy przy ulicy Glinki na odcinku od Szpitalnej do Bydgoskich Przemysłowców nic się nie dzieje. Pod koniec października roboty w tym miejscu rozpoczęła firma Kada-Bis, która wygrała przetarg na wymianę nawierzchni oraz przebudowę kanalizacji deszczowej, by woda po obfitych opadach deszczu nie zalewała już więcej tego miejsca.

W grudniu okazało się jednak, że wykonawca nie stosował się do projektu i źle ułożył warstwy nowego asfaltu. Zauważyli to inspektorzy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Mówiło się wówczas o zerwaniu umowy z Kada-Bis i ogłoszeniu nowego przetargu.

Jak informowaliśmy kilka tygodni temu firma zaproponowała, że naprawi swój błąd. Obie strony są już blisko wspólnego stanowiska.

- Wypracowaliśmy treść porozumienia. Najpóźniej w przyszłym tygodniu zamierzamy podpisać dokumenty - powiedział nam Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP.

Istnieje zatem szansa, że łopaty na kilkusetmetrowym odcinku ponownie zostaną wbite już w maju. - O ile porozumienie zostanie zatwierdzone - zaznacza Kosiedowski.

Dopiero po zakończeniu negocjacji wiadomo będzie, na jakich zasadach wykonawca przystąpi do ponownego układania nawierzchni ulicy.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.