BKSJ spisał się. Na medal [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Adam Szczęśniak

BKSJ spisał się. Na medal [zdjęcia]

Adam Szczęśniak

W bydgoskim Zespole Szkół nr 9 odbyły drugie otwarte mistrzostwa miasta dzieci i młodzików. Gospodarze spisali się na medal!

Nie tylko w sensie sportowym, ale także, a może przede wszystkim, organizacyjnym. Piękna hala sportowa ZS nr 9 na 6 matach przez cały dzień (3 bloki rocznikowe) gościła aż 330 zawodników z całej Polski (41 klubów) oraz gości z Rosji.

- Wszyscy uczestnicy chwalili organizację turnieju i umawiali się już z nami i między sobą, że przyjadą znów za rok. Dodam, że rywalizacja stała na bardzo dobrym poziomie sportowym - mówi Grzegorz Dubic-ki, trener w BKSJ i jeden z głównych organizatorów.

„Trzynastka“ gospodarzy

Wśród tylu judoków świetnie spisali się reprezentanci BKSJ, zdobywając 13 medali: 6 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych. Najlepsi w swoich kategoriach okazali się Marta Twardowska (dwa złote), Weronika Walczak, Zuzanna Kwiatkowska, Urszula Kowalska i Hubert Kluz. Dodajmy, że Martę i Huberta zgodnie uznano najlepszymi zawodnikami całego turnieju i oboje otrzymali piękne puchary.

Po srebrne krążki sięgnęli Borys Pieńkowski i Zuzanna Wieczorek, a po brązowe Maja Dubkowska, Barbara Wieczorek, Maksymilian Dyrda, Maksymilian Nowak i Hubert Pankowski. Z kolei 5. byli Mateusz Heliasz i Weronika Kowalska, a 7. Michał Głowacki i Wiktoria Jaźwińska.

UKS 10 się „ogarnął“

Startowali też judocy z UKS 10 i też spisali się świetnie (6 złotych, 3 srebrne, 5 brązowych).

Pierwsze lokaty zajęli: Julia Troka, Nikodem Dyniak, Kornel Piotrowski, Bartek Tomaszewski, Borys Ojewski, Karina Marciniak; drugie: Antek Buko-wiński, Olga Skoczylas, Weronika Półrolnik; trzecie: Jakub Tomaszewski, Łukasz Wiech-ciński, Nadia Żagiel, Julianna Gaul, Mikołaj Apolinarski.

- Cieszy, że mogliśmy wystawić tak liczną grupę reprezentantów, a było ich 40! Dla większości był to pierwszy lub drugi udział w zawodach, mimo to dzielnie stanęli do walki. Dzieciom gratulujemy odwagi i sukcesów, a rodzicom dziękujemy za pomoc w „ogarnięciu“ tak dużej grupy - przyznał trener Mateusz Kuliński.

Moc podziękowań

- W imieniu Bydgoskiego Klubu Sportowego Judo, jego zarządu i zawodników, serdecznie dziękujemy panu prezydentowi Rafałowi Bruskiemu, który patronował imprezie oraz Urzędowi Miasta, który wsparł nas. Nie zabrakło także innych darczyńców, a osobne słowa podziękowania należą się wspaniałym rodzicom naszych zawodników, bez których turniej nie byłby tak udany - dodaje Grzegorz Dubicki.

Turniej wsparli: Instalbud, Stomatologia Nowa 15, Dworbud, Dexter, Prosiaczek, Evolution, Kleib, Studio Stoppel, Genderka, Radio Nakło, ZS nr 9, Auto service Jary, Piekarnia Erdman, PzMot., Restauracja Dedal, Solidus, Karczma Młyńska, Bosfor, Węglopal, Wojciech Stanowski.

Adam Szczęśniak

Od 1994 roku, czyli od początku swojej kariery zawodowej, pracuję w "Gazecie Pomorskiej". Przez 22 lata w dziale sportowym, najpierw pod batutą ś.p. Tomasza Malinowskiego, m.in. w toruńskim oddziale "GP" oraz we Włocławku, pilotując koszykarzy Anwilu, później przez kilka lat sam kierowałem działem, by w 2016 r. zostać wydawcą. Sport wciąż mam jednak w sercu, choć więcej czas poświęcam obecnie sprawom społecznym i politycznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.