BKS Judo w rozjazdach

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Adam Szczęśniak

BKS Judo w rozjazdach

Adam Szczęśniak

Kolejne udane starty ma za sobą młodzież BKS Judo.

W Grodzisku w gronie 220 zawodników z Polski, Litwy, Białorusi i Łotwy Maksymilian Nowak - startujący w 2 kategoriach - zdobył złoty i srebrny medal.

W kolejny weekend nasi judocy walczyli aż na trzech frontach. W Czeskiej Lipie zdobyli 7 medali w gronie 330 zawodników z Czech, Niemiec, Litwy, Łotwy i Polski. Złote krążki wywalczyli Weronika Walczak, Borys Pieńkowski, Hubert Kluz i Wojciech Szulc, srebrny Jakub Izdebski, a brązowe Maksymilian Madej i Zuzanna Kwiatkowska. Mateusz Heliasz był 5., a Hubert Pankowski 7. Najlepszym zawodnikiem uznano Hu-berta, który wszystkie swoje walki wygrał przed czasem.

W Toruniu w mistrzostwach miasta złoto wywalczyła Marta Twardowska (4 wygrane przed czasem), a po brąz sięgnęła Maja Dubkowska. U sąsiadów odbyły się też mistrzostwa województwa. Złote medale wywalczyli Nel Licznerska i Konrad Pieńkowski, srebrny Franciszek Łapa, a 5. był Esmail Haj Obeid.

W Tuliszkowie (460 zawodników!) złoto i srebro wywalczyl Nowak, wygrywając aż 9 walk!

W Elblągu zaś w eliminacjach do Olimpiady Młodzieży 1. była Licznerska, 2. Agnieszka Ziętara, a 5. Łapa.

Adam Szczęśniak

Od 1994 roku, czyli od początku swojej kariery zawodowej, pracuję w "Gazecie Pomorskiej". Przez 22 lata w dziale sportowym, najpierw pod batutą ś.p. Tomasza Malinowskiego, m.in. w toruńskim oddziale "GP" oraz we Włocławku, pilotując koszykarzy Anwilu, później przez kilka lat sam kierowałem działem, by w 2016 r. zostać wydawcą. Sport wciąż mam jednak w sercu, choć więcej czas poświęcam obecnie sprawom społecznym i politycznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.