Biuro przy Ogniowej czeka już na rodziców

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

Biuro przy Ogniowej czeka już na rodziców

Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

12 osób będzie przyjmować wnioski programu „Rodzina 500 plus” we Włocławku.

- Nie mogę się już doczekać tych pieniędzy - mówi pani Elwira, mama dwójki dzieci. - Utrzymuję się z pomocy społecznej, nie pracuję. Mąż nieregularnie płaci alimenty. Te pieniądze pozwolą na kupienie dzieciom czegoś do ubrania, do szkoły i jeszcze na lato wystarczą.

Włocławianka już wzięła wnioski z MOPR przy ulicy Kilińskiego. Była jedną z pierwszych, jak przyznaje. Złoży je osobiście lub prześle pocztą 1 kwietnia. - Nie chcę czekać, choć mam świadomość, że mogą być kolejki na Ogniowej - przyznaje kobieta. Ośrodek mieć będzie trzy miesiące na wydanie decyzji. W naszym mieście wnioski mają być przyjmowane w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach przy ulicy Ogniowej 8/10. - Chcemy jak najlepiej obsłużyć składających dokumenty - mówi Piotr Grudziński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. - Pomieszczenia są po kapitalnym remoncie. Zapewnimy również obsługę. Staramy się realizować program własnymi siłami, w dwuzmianowym systemie pracy. Zaangażowaliśmy także stażystów. Pracownicy są przeszkoleni, mogą pomagać wypełniać wnioski.

MOPR w kwietniu, kiedy to spodziewany jest duży napływ wniosków, będzie czynny do godz. 17. Ich przyjmowaniem zajmować się ma 12 osób. Zainteresowani mają czas na złożenie dokumentu do końca czerwca. Po wydaniu decyzji administracyjnej będzie wyrównanie od 1 kwietnia. Kiedy ruszą pierwsze wypłaty? Już w kwietniu! Najszybciej dotrą na konta bankowe. Ponieważ punkcie wypłat w MOPR nie przewiduje się zwiększenia obsługi, mogą być do niego większe kolejki.

Wszelkie informacje dotyczące programu „Rodzina 500 Plus” można uzyskać w siedzibie MOPR przy ul. Kościuszki, w pokoju nr 20.

Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.