Bilety na festiwal operowy są już do kupienia

Czytaj dalej
Fot. Joanna Miklaszewska
Anna Stasiewicz

Bilety na festiwal operowy są już do kupienia

Anna Stasiewicz

Prawdziwi melomani powinni się pospieszyć, bo bilety na Bydgoski Festiwal Operowy sprzedają się jak ciepłe bułeczki.

Ceny biletów na spektakle festiwalowe: w zależności od strefy 150, 100 i 60 złotych. Bilety na drugą premiera opery „Don Carlos”: normalne w zależności od strefy 100, 70 i 50 zł, ulgowe w zależności od strefy 80,50 i 35 zł.

Na początek festiwalu, co już jest tradycją, zobaczymy przedstawienie przygotowane przez zespół bydgoskiej Opery Nova. W tym roku będzie to „Don Carlos” Giuseppe Verdiego.

Miłośnicy talentu Krystyny Jandy z pewnością chętnie zobaczą debiut reżyserski opery. Będzie to „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki.

W tym roku nie zabraknie tak lubianego przez festiwalową publiczność musicalu. Znane trio twórców: Wojciech Koś-cielniak, Rafał Dziwisz, Piotr Dziubek przywiezie do Bydgoszczy „Mistrza i Małgorzatę”

Po raz kolejny bydgoską operę odwiedzi zespół Polskiego Baletu Narodowego. W jego wykonaniu „Poskromienie zło-śnicy”.

Teatr z czeskiego Brna pokaże operę „Jenufa”. Polsko-włosko-hiszpańsko-francuski zespół pokaże na festiwalu operę-balet „Les Indes Galantes” (tłum. „Zamorskie zaloty”).

Drugi rok z rzędu zobaczymy na bydgoskiej scenie operowej artystów chińskiego baletu. Tym razem przyjedzie do nas zespół z Szanghaju, który pokaże balet „Jane Eyre”.

Festiwalowi będzie towarzyszyć Operowe Forum Młodych, czyli spektakle studentów akademii muzycznych.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.