Joanna Pluta

Biegiem pomaga tym pokrzywdzonym

Bydgoszczanin pobiegnie w 38. Maratonie Warszawskim. Przy okazji zbiera pieniądze dla fundacji Dzieci Niczyje. Fot. Paweł Malinowski/archiwum Bydgoszczanin pobiegnie w 38. Maratonie Warszawskim. Przy okazji zbiera pieniądze dla fundacji Dzieci Niczyje.
Joanna Pluta

Bydgoszczanin pobiegnie w 38. Maratonie Warszawskim. Przy okazji zbiera pieniądze dla fundacji Dzieci Niczyje. Pomóżcie!

Jakub Graczykowski, młody bydgoszczanin jest zapalonym biegaczem. W najbliższym czasie bierze udział w 38. Maratonie Warszawskim, a jego organizator dał zawodnikom niezwykłą możliwość. - Każdy może zorganizować zbiórkę pieniędzy na wybraną fundację - mówi. - Miałem taką wewnętrzną potrzebę, żeby zapomnieć na chwilę o obowiązkach i zrobić coś dla kogoś. Wybrałem fundację Dzieci Niczyje, która ma pod opieką maluchy dotknięte przemocą domową.

Ile trzeba zebrać? - Minimalnie 300 złotych, ale to udało mi się zrobić w 45 minut - śmieje się Kuba. - Poprzeczkę postawiłem sobie o wiele wyżej. Jeśli działać, to na sto procent, stwierdziłem więc, że zrobię z tego całą akcję. Dystans maratonu to dokładnie 42 kilometry 195 metrów. Jeśli zbiorę 4219 zł 50 gr to pobiegnę w maratonie w pieluszce, czepku i ze smoczkiem. Obiecuję!

Kto chce pomóc Kubie w pomaganiu dzieciakom może na specjalnie utworzone konto wpłacać wybrane przez siebie kwoty. Szczegóły oraz możliwość zrobienia przelewu znajdą Państwo na stronie www.rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/charity/1730.

Gdy przygotowywaliśmy ten tekst Kuba miał zebrane ponad 2,5 tysiąca złotych.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.