Biegaj w Wojtalu - jak Goci. Szykuj się też na jarmark wielkanocny

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Biegaj w Wojtalu - jak Goci. Szykuj się też na jarmark wielkanocny

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

W marcu będziemy myśleć już o zbliżających się świętach. By nie przytyć, możemy pobiegać. A po drodze zafundować sobie kulinarną ucztę...

Lokalna Grupa Działania „Sandry Brdy” nie zapomina o tym, że wysiłek fizyczny to podstawa dobrego samopoczucia i zaprasza po raz kolejny do udziału w Maratonie i Półmaratonie Gockim. - Kameralna atmosfera, piękna przyroda i niepowtarzalne krajobrazy - reklamują organizatorzy trzecią edycję imprezy, która odbędzie się 19 marca.

- Będziemy biegać w rejonie Odrów - informuje Grażyna Wera-Malatyńska, prezeska „Sandrów Brdy”. - Spodziewam się wielu chętnych, w ubiegłym roku to była setka biegaczy z całej Polski.

W tym roku nie będzie podziału na kategorie wiekowe, a promocja biegania w każdym wieku. - Zapewniamy oczywiście zabezpieczenie medyczne - mówi Wera-Malatyńska.

Współorganizatorem jest gmina Czersk. Szczegóły związane z trasą, zapisami i opłatą startową można znaleźć na stronie LGD - www.sanfrybrdy.pl lub pod nr. tel. 52 397 79 64, 512 045 078.

Tego samego dnia w Chojnicach będzie też coś dla łasuchów, bo Lokalna Grupa Działania będzie zapraszać na jarmark wielkanocny, na którym koła gospodyń wiejskich i nie tylko będą kusić pysznościami. Przebojem tego roku ma być szynka, przyrządzana na różne sposoby, a walory oceni komisja.

- Zależy nam na tym, aby produkty lokalne były na tym jarmarku do kupienia - podkreśla szefowa LGD.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.