Biegacze wrócą na ulice naszego miasta? Jest na to szansa

Czytaj dalej
Fot. archiwum Tomka Zygnarowskiego
Alicja Kalinowska

Biegacze wrócą na ulice naszego miasta? Jest na to szansa

Alicja Kalinowska

Grupa pasjonatów chce zorganizować bieg uliczny w Wąbrzeźnie. Mają pomysł i zapał, aby go zrealizować. A burmistrz nie mówi: nie.

Właśnie ruszają intensywne przygotowania do wydarzenia planowanego na wrzesień. Jego organizacją chce się zająć grupa wąbrzeskich biegaczy.

Odbyło się już pierwsze spotkanie w całości poświęcone tej imprezie. Wzięło w nim udział kilkanaście osób. W jego trakcie wyznaczono datę imprezy - na 3 września - oraz zaplanowano trasę biegu.

Trasa ma mieć długość 10 kilometrów. Start wyznaczono na placu Jana Pawła II, z którego zawodnicy pobiegną ulicami m.in. Mickiewicza, Gru-dziądzką, Łabędzią, Pruszyńskiego, Topolową do mety na rynku.

Trasa została tak ułożona, aby pokazać najatrakcyjniejsze punkty Wąbrzeźna: Górę Zamkową, ścieżki pieszo-rowerowe wokół Jezior Frydek i Zamkowe oraz plac Jana Pawła II.

Bieg z założenia ma mieć charakter rekreacyjny, więc udział w nim może wziąć każdy chętny.

Skąd pomysł na organizację tej imprezy? Przede wszystkim nasze miasto ma już spore tradycje. Niegdyś uliczny Bieg Konstytucji 3 Maja był imprezą, która do Wąbrzeźna ściągała biegaczy z całego regionu. W ostatnich latach jednak bieg ten odbywa się na stadionie.

- Chodzi nam m.in. o promocję Wąbrzeźna. Wiele miejscowości organizuje takie imprezy ze sporym powodzeniem. W ubiegłym roku, w biegu w Kowalewie Pomorskim udział wzięło 350 osób! - mówi Tomasz Zygnarowski, jeden z inicjatorów wąbrzeskiej imprezy i dodaje: - Poza tym bieganie to wspaniała forma rekreacji i spędzania wolnego czasu.

- Każda impreza masowa jest dobrą promocją naszego miasta. Organizacja takiego biegu ma jednak sens jeśli wystartuje w niej więcej niż setka uczestników. Widzę zapał organizatorów. Daliśmy sobie czas do maja na przygotowanie wszystkiego - mówi Leszek Kawski, burmistrz Wąbrzeźna.

W niedzielę, o g. 17 w restauracji „Oaza” rozpocznie się spotkanie założycielskie stowarzyszenia, które ma zająć się przygotowaniem biegu. Każdy może przyjść i dołączyć do grupy biegaczy.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.