Joanna Pluta

Biblioteka znów rośnie na Jachcicach [wizualizacje]

Tak ma wyglądać gotowy, nowy gmach biblioteki przy ul. Czołgistów. Fot. Wizualizacja Tak ma wyglądać gotowy, nowy gmach biblioteki przy ul. Czołgistów.
Joanna Pluta

W najbliższych dniach rozkręcą się prace przy budowie nowej biblioteki na bydgoskich Jachcicach. Powinna być gotowa jeszcze w tym roku.

To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy nie mogą się doczekać nowego gmachu biblioteki. Po kilku miesiącach przerwy w najbliższym czasie prace zostaną wznowione. Dlaczego były wstrzymane? Ponieważ trzeba było zmienić wykonawcę robót. Poprzedni nie realizował prac zgodnie z harmonogramem, w końcu rozwiązano z nim umowę.

- Po trzymiesięcznej przerwie i wyborze nowego wykonawcy można zacząć działać - słyszymy w bydgoskim ratuszu. - Plac budowy zostanie przekazany firmie PUBR, która wygrała przetarg na dokończenie rozpoczętego zadania. Wyceniła prace budowlane na 570 tysięcy złotych.

Co trzeba jeszcze zrobić na budowie? - Przy budynku konieczne jest między innymi dokończenie prac związanych z wykonywaniem konstrukcji dachu i jego poszycia, wykonanie prac przy ścianach działowych, instalacjach wewnętrznych, elewacjach oraz wyposażeniu obiektu - informują urzędnicy. - Dodatkowo zlecono również wykonanie ogrodzenia. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.

Nowa biblioteka przy ul. Czołgistów na Jachcicach ma jedną kondygnację, drewniany dach i nie jest podpiwniczona. Za jakiś czas może być jednak większa. - Projekt pozwala w przyszłości rozbudować obiekt tak, by pełnił również inne funkcje kulturalne. Zaprojektowano go z czytelnym podziałem funkcji. Założono powstanie dwóch dużych pomieszczeń dostępnych bezpośrednio z holu wejściowego i wyraźnie wydzieloną część sanitarno-socjalną - słyszymy.

Jedno pomieszczenie nazywane strefą dla dzieci dodatkowo ma pełnić funkcję salki szkoleń, spotkań i warsztatów. Właśnie dlatego regały i stoły będą tam na kółkach, a krzesła będzie można łatwo złożyć. Z tej strefy zaplanowano też wyjście na taras. Drugie pomieszczenie ma pełnić funkcję czytelni. Cały budynek będzie liczył około 155 metrów kwadratowych powierzchni.

Joanna Pluta

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.