Biblioteka bez filii w Charzykowach

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Biblioteka bez filii w Charzykowach

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach odchudzona. Z początkiem tego roku biblioteka w Charzykowach przestała być filią MBP.

Zaczęła działać jako Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach. Mieści się nadal w budynku Zespołu Szkół w Charzykowach.

Skąd ta zmiana? Wynika z przepisów, które nakazują gminnym samorządom prowadzenie chociaż jednej biblioteki. Wójt Zbigniew Szczepański już wcześniej bardzo kręcił nosem na takie zalecenia, ale teraz nie miał wyjścia i musiał wykonać ruch w tym kierunku.

Biblioteka w Charzykowach jako filia MBP funkcjonowała przez 10 lat, od 1 stycznia 2005 r., kiedy to władze gminy Chojnice w związku ze zmianą przepisów zdecydowały się przekazać prowadzenie placówki władzom miejskim.

- Na grudniowej sesji przeszła uchwała o tym, że biblioteka znowu trafi do nas - mówi Justyna Rząska, dyrektorka GOK. - Więc teraz jesteśmy na eta- pie formalnego regulowania wszystkich spraw. Musimy się przyjrzeć, jak to funkcjonuje. Wiemy, że pieniędzy jest tyle samo, ile przekazywano miastu.

Rząska zapewnia, że dla czytelników nie zmieni się nic. I podkreśla, że mogą liczyć na nowości na półce.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.