Białystok dołącza do projektu Green City firmy InPost. Podpisano list intencyjny o współpracy w zakresie innowacyjności i ekologii

Czytaj dalej
Fot. Adam Kupryjaniuk
Adam Kupryjaniuk

Białystok dołącza do projektu Green City firmy InPost. Podpisano list intencyjny o współpracy w zakresie innowacyjności i ekologii

Adam Kupryjaniuk

W Pałacyku Gościnnym w Białymstoku Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku oraz Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji i rozstawień firmy InPost podpisali list intencyjny w sprawie dołączenia do ogólnopolskiego programu partnerstw z samorządami „Green City”. Wspiera on rozwój polskich miast poprzez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu.

- Białystok jest jednym z tych miast, które na długo przed tym, jak Komisja Europejska ogłosiła, że jednym z jej priorytetów będzie "Zielony Ład', starał się skutecznie wprowadzać elementy związane z ochroną środowiska. Mieszkańcy doskonale wiedzą, że wprowadziliśmy w naszym mieście parki kieszonkowe, łąki kwietne. Stworzyliśmy też jako pierwsi w Polsce pasiekę miejską, z której miód jest wykorzystywany w celach promocyjnych. Zależy nam na tym, aby łączyć zielone otoczenie z innowacyjnością. Dziś podpisujemy list intencyjny z firmą InPost. Naszym celem jest współpraca w zakresie innowacyjności i ekologii. Mam nadzieję, że uda nam się zamienić ten list w konkrety, z których Białostoczanie będą dumni - powiedział Rafał Rudnicki.

[polecane]21979663[/polecane]

Projekt przewiduje między innymi montaż ładowarek elektrycznych przy paczkomatach, rozwój transportu przyjaznego środowisku, nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. W pierwszej kolejności InPost zamierza wymienić swoją flotę na auta elektryczne. Działania, które miasto podejmie wraz z firmą, mają poprawić komfort życia białostoczan i przyczynić się do ochrony środowiska. Wszystko według idei „zmiany globalne zaczynają się lokalnie”.

- Niezmiernie nam miło, że Białystok dołącza do naszego projektu Green City. Wiemy, że przyszłością nas i naszych dzieci jest ekologia. Zależy nam na tym, aby każde miejsce w naszym kraju, było atrakcyjne i przyjazne mieszkańcom. Naszym najważniejszym zadaniem jest przekonanie włodarzy miast, aby uczestniczyli aktywnie w planowaniu infrastruktury - mówił Waldemar Brzoska.

Program jest już realizowany we współpracy z takimi miastami, jak np. Częstochowa, Kielce, Kraków, Płock, Sopot czy Zielona Góra.

[polecane]16394495[/polecane]

- Jako firma logistyczna staramy się redukować ślad węglowy. Paczkomaty są najbardziej ekologiczną formą dostawy. Dzięki nim jesteśmy w stanie zredukować ślad węglowy o 66 procent w miastach i o 90 procent w obszarach wiejskich. Dodatkowo chcemy, aby w ramach programu Green City paczkomaty powstawały w sposób zrównoważony, żeby były częścią infrastruktury i wtapiały się w tkankę miejską - powiedział Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy firmy InPost.

Adam Kupryjaniuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.