Białe wakacje aktywnie

Czytaj dalej
Fot. M-GOK
Karolina Rokitnicka

Białe wakacje aktywnie

Karolina Rokitnicka

Ciekawie czas będzie można spędzić m.in. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim.

Nawet ci uczniowie, którzy w czasie ferii nigdzie nie wyjeżdżali, na brak atrakcji narzekać nie mogą. Placówki kulturalno-oświatowe z naszych powiatów przygotowały liczne zajęcia, które mają zapobiec nudzie. Ciekawie czas będzie można spędzić m.in. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim.

Zajęcia w M-GOK będą się odbywały w drugim tygodniu ferii, od 25 do 29 stycznia. Rozpoczną się o godz. 10 i potrwają do 14. Spotkania są przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 7-13 lat. Obowiązują na nie zapisy, których można dokonać w biurze nr 3 ośrodka. Liczba miejsc jest ograniczona. Koszt uczestnictwa w tygodniowych półkoloniach to 50 zł. W programie znajdą się m.in. gry, zabawy, konkursy oraz bal przebierańców. Nie zabraknie zajęć plastycznych i ruchowych. W poprzednich latach hitem były bale, na które złożyły się tańce, konkursy, występy. Poprzedziły je staranne przygotowania. W ubiegłym roku każde dziecko stworzyło własną maskę karnawałową. Ocenili je i nagrodzili jurorzy. Ponadto przyjechali aktorzy z Krakowa, którzy zaprezentowali przedstawienie. W ramach zajęć plastycznych proponowano recykling twórczy - dzieci z rolek po papierze stworzyły wyścigowe samochody. Z kolorowego ryżu powstały natomiast piękne kwiaty. Opiekunowie przygotowali zagadki, quizy, zajęcia relaksacyjne, układanie puzzli 3d. W M-GOK dzieci mogą spędzać czas aktywnie, kreatywnie i artystycznie, nawiązując przy tym nowe znajomości i przyjaźnie.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.