Białe szaleństwo na Kurzej Górze

Czytaj dalej
Fot. FB
Katarzyna Pomianowska

Białe szaleństwo na Kurzej Górze

Katarzyna Pomianowska

Tłumy miłośników jazdy na nartach odwiedziły Ośrodek Narciarski Kurza Góra. - Tuż pod Brodnicą można szusować - zachwyca się Karol

W miniona środę został oficjalnie otwarty ośrodek narciarski w Kurzętniku. Na miejscu można wypożyczyć komplet nart (z kijkami i butami), deskę snowboardową, kask. Dla osób posiadających własny sprzęt - czynny jest serwis. Można również skorzystać z pomocy instruktorów nauki jazdy.

- Jest to największa i najbardziej oczekiwana inwestycja ostatnich lat - mówił Wojciech Dereszewski, wójt gminy podczas otwarcia obiektu. - Ponad 30 lat czekaliśmy na reaktywację wyciągu, który przyczyni się do rozwoju turystyki w gminie, a w kolejnych latach stanie się ważnym czynnikiem rozwoju gospodarczego regionu - wskazywał.

Jak nową atrakcję oceniają uczestnicy? Zajrzeliśmy na facebookowy profil ośrodka. Pozytywnych głosów od zadowolonych amatorów białego szaleństwa nie brakuje.

- Góreczka pierwsza klasa. Czekamy na drugą trasę. - Wszystko super liczę, że szybko uruchomicie trasę nr 2 i drugi wyciąg. - Znakomity pomysł na biznes i lokalną promocję. Chętnych z pewnością nie zabraknie. Życzę tylko mroźnych zim od listopada do marca. - Byłem i jestem w szoku coś pięknego, to trzeba zobaczyć osobiście nie trzeba zjeżdżać można pozwiedzać a jest dużo do zobaczenia - to tylko niektóre komentarze zamieszczone na facebookowym profilu ośrodka.

Chcecie dowiedzieć się więcej? Warto zajrzeć na stronę kurzagora.pl

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.