Bezrobotni jadą na staże. Kierunek - Malta i Niemcy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Małgorzata Goździalska

Bezrobotni jadą na staże. Kierunek - Malta i Niemcy

Małgorzata Goździalska

To szansa dla młodych bezrobotnych z Włocławka. I z niej korzystają. Pierwsza grupa szykuje się do wyjazdu na Maltę, kolejna do Niemiec.

Rekrutacja pierwszych grup na wyjazd stażowy na Maltę i do Niemiec zakończyła się. Ale będą kolejne nabory! Chodzi o projekt bydgoskiego oddziały Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego „Mobilni na rynku pracy”, który finansuje Europejski Fundusz Społeczny. Jak powiedziała nam wczoraj Maria Treder, mentor z bydgoskiego oddziału PTE, z możliwości, jakie daje ten projekt korzystają także mieszkańcy powiatu lipnowskiego.

Projekt „Mobilni na rynku pracy” adresowany jest do młodych bezrobotnych, mających od 18 do 35 lat, którzy nie pracują i nie uczą się w trybie dziennym. Co daje udział w tym projekcie? Przede wszystkim możliwość wzięcia udziału w szkoleniach i kursach zawodowych. Ponadto w ofercie znajduje się atrakcyjny 3- miesięczny staż zagraniczny.

Każdy uczestnik projektu może liczyć na indywidualnie dostosowany program szkole-niowo-stażowy, wsparcie przygotowujące do wyjazdu, tj. szkolenia językowe, warsztaty kulturoznawcze i interpersonalne, kursy i szkolenia zawodowe, wsparcie doradcze i o-piekę (także podczas pobytu za granicą), zajęcia dodatkowe umożliwiające poznanie kultury kraju podczas pobytu (m.in. udział w wydarzeniach kulturalnych, wycieczki krajoznawcze), pomoc w znalezieniu pracy po powrocie ze stażu.

Jest też szansa na pokrycie kosztów przejazdu za granicę, transportu w miejscu odbywania stażu. Organizator zapewnia ponadto zakwaterowanie i wyżywienie, ubezpieczenie oraz kieszonkowe.

Pierwsza grupa uda się na Maltę w lipcu, kolejna do Niemiec - na przełomie lipca i sierpnia. Na jakich stanowiskach zostaną zorganizowane staże? - To zależy od doświadczenia zawodowego uczestnika projektu, celów zawodowych, jakie sobie stawia - tłumaczy Maria Treder.

Kolejny nabór będzie prowadzony w związku ze stażem w Niemczech.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.