Bezpiecznie i z pasją

Czytaj dalej
Fot. Karolina Paluch Trzy Kadry
Materiał informacyjny

Bezpiecznie i z pasją

Materiał informacyjny

Czy interesuje Cię profesjonalna medycyna estetyczna?

Kusi Cię by korzystać z zabiegów, ale boisz się, że efekt może Ci się nie spodobać?

Jeśli tak to poznajmy się!

Nazywam się Maria Janyst-Gęborys, jestem lekarzem, specjalistą chirurgii ogólnej, dyplomowanym lekarzem medycyny estetycznej.

Dermatochirurgią, medycyną estetyczną, anti-aging i medycyną regeneracyjną pasjonuję się od przeszło 5 lat, a od 2,5roku prowadzę gabinet MJ-Aesthetic w Kamiennej Górze.

W gabinecie stawiam na holistyczne podejście do pacjenta, odwrócenie i spowolnienie procesów starzenia, leczenie objawów starzenia przez stosowanie sprawdzonych, certyfikowanych metod bezpiecznych dla pacjenta. W pracy z pacjentem najważniejsze jest dla mnie ustalenie wspólnych priorytetów, wyjaśnienie co jest przyczyną zaburzeń funkcjonowania poszczególnych struktur w procesie starzenia oraz osiągnięcie naturalnych, pięknych efektów w bezpieczny dla pacjenta sposób.

Dlaczego tyle mówię o bezpieczeństwie, skoro na każdym rogu możemy powiększyć usta czy zrobić botoks?

Medycyna estetyczna to młoda, prężnie rozwijająca się gałąź medycyny. Staje się z roku na rok bardziej popularna, pacjentów przybywa. Przybywa niestety również mitów na jej temat i niebezpiecznych, niezgodnych z EBM (medycyna oparta na faktach) procedur, które zagrażają pacjentom. O tym trzeba mówić głośno.

Do roku 2020 w Polsce ME nie była konkretnie zdefiniowana, rodziło to wiele niedopowiedzeń i procederów łamiących prawo, jak np. stosowanie toksyny botulinowej, która jest lekiem dostępnym na receptę przez osoby bez medycznego wykształcenia.

W czerwcu 2020 r. powstała i została zatwierdzona przez Naczelną Izbę Lekarską nowa definicja tej dziedziny medycyny. Jest to milowy krok w drodze do uporządkowania stanu prawnego tej dziedziny i miejmy nadzieję krok w stronę bezpieczeństwa poddających się zabiegom.

Nowa definicja brzmi: medycyna estetyczna jest zespołem świadczeń zdrowotnych, wiążących się z ingerencją w tkanki ludzkie, wykonywanych przez lekarzy i lekarzy dentystów, służącym przywracaniu lub poprawie fizycznego, psychicznego i społecznego samopoczucia pacjenta, poprzez poprawę jego wyglądu lub jego akceptacji.

Z definicji wynika (choć nazwa sama na to wskazuje od początku istnienia tej dziedziny!), że jest to medycyna; wiąże się z ingerencją w tkanki, co zawsze i w każdej sytuacji wiąże się z możliwością występowania działań niepożądanych lub powikłań. Dlatego tak ważne jest by zabiegi z zakresu ME były wykonywane przez osoby z wykształceniem medycznym, które potrafią leczyć zaistniałe konsekwencje. To nie tak, że lekarze nie mają powikłań, bo jak głosi stara chirurgiczna maksyma (jedna z pierwszych, nauczonych mnie podczas specjalizacji) „powikłań nie ma tylko ten kto nic nie robi”. Każdy pacjent jest inny, złożoności ludzkiego organizmu nie da się nauczyć z jednej książki przez semestr i bez odpowiedniej nauki praktycznej. Medycyna nie jest rzemiosłem, to jest sztuka. To co sprawdza się u 95% pacjentów, u 5% może spowodować powstanie działań niepożądanych. Jednak to co jest naszym najpotężniejszym zapleczem to umiejętność przewidzenia, rozpoznania i leczenia potencjalnych powikłań lub działań niepożądanych. To jest właśnie najwyższy profil bezpieczeństwa dla pacjenta.

Czy tylko medycyna estetyczna?

Z racji swojej specjalizacji wiodącym nurtem mojej kariery jest regeneracja: leczenie ran, blizn oraz zniekształceń oraz defektów pourazowych. To moja prawdziwa pasja i hobby. Poprawa samopoczucia i wyglądu pacjenta, który dzięki moim zabiegom ma mniej rzucającą się w oczy bliznę, która do tej pory była dużym kompleksem jest absolutnie fantastyczną nagrodą za pracę.

W swojej praktyce nie zaniedbuję również profilaktyki zdrowotnej. To bardzo ważny aspekt dbania o zdrowie swoich pacjentów. Poza kontrolą znamion w dermatoskopii, staram się edukować moje pacjentki i pacjentów odnośnie profilaktyki przeciwnowotworowej, chorób układu krążenia czy cukrzycy lub zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego. Jestem fanką zdrowego trybu życia i prawidłowej, zbilansowanej diety.

Medycyna estetyczna to nie tylko brak zmarszczek czy wydatne usta, to przede wszystkim dbanie o własne zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne.

MJ-Aesthetic
Prywatna Praktyka Lekarska Maria Janyst


58-400 Kamienna Góra, ul. Parkowa 1c

tel.: 692 149 766
e-mail: maria.janyst@gmail.com

www.facebook.com/MJAestheticnwm
www.mjaesthetic.pl
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.