Bezkompromisowy Lider Włocławek

Grzegorz Oleradzkigrzegorz.oleradzki@pomorska.pl

Nadal rewelacyjną dyspozycję strzelecką w meczach kontrolnych prezentują piłkarze włocławskiego Lidera, którzy zdobyli już 55 bramek.

Tym razem o ich ofensywnych możliwościach przekonało się występujące w tej samej grupie Wzgórze Raciążek.

Po kwadransie gospodarze prowadzili już 5:0 i gdyby nie zwolnili nieco tempa już pierwsza połowa mogła zakończyć się „dwucyfrówką”. Przed przerwą szóstego gola zdobył Kamil Pyczka, a było to pięćdziesiąte trafienie włocławian w sprawdzianach. Po zmianie stron piłkarze Lidera kontrolowali grę aplikując rywalom kolejnych pięć trafień. W środę trudniejszy sprawdzian z przodownikiem jednej z grupy V ligi łódzkiej KS Kutno (sztuczna nawierzchnia OSiR, początek o godzinie 17.30).

Kłopotów z wygranymi nie miały też jedenastki LTP Lubanie, GKS Baruchowo i piotrkowskich Zjednoczonych. Piłkarze z Lubanie pewnie wygrali z drużyną włocławskiej A klasy Orłem Agropol Służewo. Rozpoczęło się wprawdzie od prowadzenia rywali, ale jeszcze przed przerwą lepsi byli podopieczni trenera Marcina Kujawy. Swą wyższość potwierdzili dwiema bramkami w drugiej części meczu. Baruchowanie pewnie pokonali zespół z Drobina, a kolejny raz skutecznie zagrał Patryk Dudkiewicz. Ró-\wnież piłkarze z Piotrkowa Kujawskiego nie mieli problemów z wielkopolskim piątoligowcem z Sompolna.

Niespodzianką jest z pewnością przegrana ciechocińskiego Zdroju z juniorami starszymi UKS SMS Wlocławek. W pierwszej połowie podopieczni trenera Radosława Wróblewskiego zdecydowanie przeważali, zawodzili jednak strzelecko. Po zmianie stron gdy szkoleniowiec gości zdecydował się na liczne zmiany gra się wyrównała, a w miarę upływu czasu dało o sobie znać lepsze przygotowanie kondycyjne młodych piłkarzy z Włocławka.

Lider - Wzgórze Raciążek 11:0 (6:0)

Bramki: Jan Kołodziejski 3, Kamil Pyczka 3, Tomasz Szablewski 2, Rafał Bobrowski, Michał Łazarski, Janusz Olach.
Lider: Szczepańczyk - Piwoński, D. Kowalski, Frontczak, testowany - Bobrowski, Kołodziejski, Więtczak, T. Szablewski - Łazarski, Pyczka oraz Bączkowski, Ogłodziński, Olach, Dewil.
Wzgórze: Zieliński - Nasiński, Jeliński, Groncikowski, Szperka - Jurgielski, P. Chojnacki, Olejnik, Younes - Witkowski, Sarnowski oraz Wochna, S. Chojnacki, Krzyżanowski, P. Rutecki.

LTP Lubanie - Orzeł Służewo 4:1 (2:1)

Bramki: Łukasz Różański, Waldemar Zakrzewski, Łukasz Kranc, Sebastian Przeździęk - Piotr Lewandowski.
LTP: Laskowski - Kuczkowski, Przeździęk, Trzciński, Rutkowski - J. Kaszubski, Piekarski, C. Smykowski, Stefaniak - Zakrzewski, Różański oraz M. Kaźmierczak, B. Kaszubski, Walczak, Ł. Kranc, M. Zapiec.
Orzeł Agropol: S. Czarnecki - Zielonka, Kołacki , Tobjasz, Urbański - Żuchowski, K. Jakóbczak, Cieślakiewicz, Śmigielski, Świątkowski - P. Lewandowski oraz Błachowicz, Kułakowski, Bobiński.

UKS SMS - Zdrój Ciechocinek 3:2 (0:1)

Bramki: Adam Kmita 2, Filip Kaźmierczak - Marcin Majc hrzak, Konrad Kaźmierczak.
UKS SMS: Erdman - Iwulski, Dąbrowski, A. Gołdyn, Smołko - F. Kaźmierczak, Nowak, Czajka, Trzciński, I. Gołdyn - Janicki oraz Kmita, Makowski, Baranowski, Błaszczyk, Jabłoński.
Zdrój: Tometczak - Sienkiewicz, Krzyżanowski, Żurawski, Jankowicz - Modrzejewski, Dryps, Matuszak, A. Smykowski - Majchrzak, K. Kaźmierczak oraz R. Langner, M. Langner, Parzybut, Olejnik, Stawski, Magierski, Kapral, Stelmaszyk.

GKS Baruchowo - Skra Drobin 5:2 (3:1)

Bramki: Patryk Dudkiewicz 3, Kacper Ciesielski 2.
GKS: Kobusa - Jarosław Tomaszewski, Gerba, Pietrzak, Jędrzej Tomaszewski - Ciesielski, K. Janik, Radziszewski, K. Frąckowiak, Krosnowski - Dudkiewicz oraz Bógdał, P. Czarnecki.

Zjednoczeni - GKS Sompolno 3:1 (1:0)

Bramki: Sebastian Gawroński 2. Michał Dzierżawski.
Zjednoczeni: Lahuta - Przemysław Betliński, Domański, J. Kwieciński. Kacper Stawicki - Krystian Stawicki, S. Hełminiak, Kowalski. P. Kozłowski, Kawczyński - M. Kozłowski oraz Patryk Betliński, Gawroński, Dzierżawski, Lichmański, Deręgowski, B. Kwieciński, Wojciechowski.