Bezdomny zwrócił się do policjantów o pomoc. Zawieźli go do schroniska. To rzadki przypadek

Czytaj dalej
Fot. Dawid Łukasik
Monika Smól

Bezdomny zwrócił się do policjantów o pomoc. Zawieźli go do schroniska. To rzadki przypadek

Monika Smól

- Gdy ktoś się do nas zgłasza to pomagamy - mówi kom. Agnieszka Sobieralska, oficer prasowy KPP w Chełmnie. - Tylko, że bezdomni nie chcą pomocy.

Niedawno do dyżurnego KPP w Chełmnie zadzwonił mężczyzna przebywający w gminie Kijewo Królewskie. Mundurowi ruszyli z pomocą.

- Pojechali po niego i przewieźli go do schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Świeciu - dodaje Agnieszka Sobieralska. - Bał się, że może nie przetrwać mrozów w warunkach, w jakich tam żył. Dobrze, że zadzwonił, bo my od tego jesteśmy, aby pomagać także w takich sytuacjach.

Policjantka przyznaje, że rzadki to przypadek, że ktoś sam zgłasza się i prosi o pomoc. Zazwyczaj mężczyźni nie szukają dachu nad głową w schroniskach, ponieważ tam obowiązuje zakaz picia alkoholu.

Mundurowi apelują więc do mieszkańców, by informowali ich, jeżeli wiedzą o bezdomnych, którzy mrozy próbują przetrwać w warunkach niebezpiecznych dla ich życia.

- Dzielnicowi wiedzą o tym, gdzie np. na ogródkach działkowych żyją osoby bezdomne i docierają do nich - przyznaje policjantka. - Mówią, że mogą pomóc im w przeniesieniu się do schroniska. Przypominają, jak groźne mogą okazać się minusowe temperatury. Wszystkie sygnały od mieszkańców też będą cenne.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.