Bez wyroku za mord w lesie pod Tucholą [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Maciej Czerniak

Bez wyroku za mord w lesie pod Tucholą [wideo]

Maciej Czerniak

Sąd w Bydgoszczy zwróci się do strony niemieckiej po informacje na temat trzech oskarżonych o zabójstwo Dariusza S. pod Tucholą.

Musimy uzupełnić materiał dowodowy - powiedział w czwartek sędzia Tomasz Pietrzak do zgromadzonych na sali rozpraw w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy.

W czwartek miał zapaść wyrok na Tobiasa B., Patryka R. i Michała N. oskarżonych o dokonanie w 2015 roku brutalnego morderstwa w lesie w rejonie Cekcyna w powiecie tucholskim. Strony wygłosiły już swoje mowy końcowe, ale w ostatniej chwili sąd zdecydował się wznowić proces.

- Zarówno strona oskarżycielska jak i obrońcy podnosili argumenty, że oskarżeni zanim popełnili przestępstwo, wcześniej funkcjonowali w sposób bezkonfliktowy i nie byli karani - mówił sędzia Pietrzak.

W ostatniej chwili sąd zdecydował się wznowić proces. Dlaczego? O szczegółach czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.