Bez śniadania dzieci tyją

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Bez śniadania dzieci tyją

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Co piąte dziecko w Kujawsko-Pomorskiem zmaga się z otyłością lub ma nadwagę. Problem dotyczy nawet maluchów poniżej dwóch lat. Winne są złe nawyki żywieniowe i... rodzice.

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, w Europie możemy już mówić wręcz o epidemii otyłości. Niestety, problem ten dotyczy nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Według ostatnich badań WHO liczba dzieci z nadwagą wzrosła w ciągu ostatnich 20 lat aż trzykrotnie.

Polska jest, niestety, w niechlubnej czołówce. Mamy 29 proc. dzieci z nadwagą, a polskie 11-latki należą do najgrubszych na świecie. Dla porównania, według danych Instytutu Żywności i Żywienia, w latach 70-tych nadmierną masę ciała miało niecałe 10 proc. dzieci.

Jak wygląda problem otyłości dzieci w regionie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.