Bez kodu 95 nie wyjadą policja, straż pożarna ani pogotowie

Czytaj dalej
Fot. Przemek Świderski
Marek Weckwerth

Bez kodu 95 nie wyjadą policja, straż pożarna ani pogotowie

Marek Weckwerth

Policyjne radiowozy stają, tak jak karetki pogotowia i wozy bojowe straży pożarnej. Stają też autobusy miejskie i tramwaje, wszystko co jeździ staje…

- Czarny scenariusz byłby możliwy gdyby rząd nie zmienił prawa, ale po naszej interwencji odpowiednia zmiana ma się pojawić. Prawo nadal będzie prawem - stwierdza z naciskiem Waldemar Winter, dyrektor Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych bydgoskiego ratusza.

A chodzi o to, że wielu kierowcom ważnych dla normalnego funkcjonowania państwa i społeczeństwa służb kończy się ważność okresowych badań lekarskich.

Czym jest kod 95 i do czego jest wymagany? Dlaczego to tak ważne dla pracowników służb, kierowców miejskich pojazdów? Czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marek Weckwerth

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

M

Jak restrykcyjne jest prawo to właśnie widać teraz.Ludzie ludziom zgotowali ten los.Tylko że jedni ciężko pracują a drudzy siedzą i wymyślają jak tu utrudnić innym życie i brać jeszcze za to pieniądze.Zasłaniając się tzw. "dobrem społecznym" .Malkontentów zapraszam do ciężarówki na jeden dzień pracy szczególnie na wąskich drogach powiatowych.Za namową lobbystów wprowadzono obowiązek jazdy na światłach cały dzień.Pytam jak to się ma do ochrony środowiska czemu nikt nie protestuje.Dwie żarówki to min. 110 W. mocy razy ilość pojazdów - jak to podgrzewa atmosferę.Gdzie tu ekologia kiedy bez potrzeby marnotrawi się energię.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.