Będziemy się bawić z „Latem z Radiem”

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Dominik Fijałkowski

Będziemy się bawić z „Latem z Radiem”

Dominik Fijałkowski

Znów na inowrocławskim Rąbinie popłynie popularna polka „Dziadek”. A to oznacza, że także w tym roku do miasta zawita ekipa lubianej audycji „Lato z Radiem” wraz z towarzyszącymi jej gwiazdami.

- Tegoroczne letnie imprezy zorganizowane przez radiową „Jedynkę” odbędą się w szesnastu miejscowościach. Poinformowano nas, że niektóre z koncertów transmitowane będą przez Telewizję Polską, która zawarła w tej sprawie umowę z Polskim Radiem - mówi Agnieszka Chrząszcz, rzecznik prasowy inowrocławskiego ratusza.

Tegoroczna trasa „Lata z Radiem” rozpocznie się 25 czerwca w Legionowie, a zakończy 28 sierpnia w Otwocku. Do Inowrocławia popularni prezenterzy i gwiazdy zawitają 10 lipca. Wielka scena stanie, jak w ubiegłym roku, na skwerze koło kauli - stawu na os. Rąbin.

- W Inowrocławiu wystąpią Arka Noego, Sarsa, Brathanki, a gwiazdą wieczoru będzie Ewa Farna. Już dziś serdecznie zapraszam mieszkańców i gości naszego miasta na niedzielę pełną niespodzianek i dobrej zabawy. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Bawiło się na niej kilka tysięcy osób. Jest to bowiem sprawdzona formuła, która podoba się każdemu w wieku od 5 do 105 lat - podkreśla Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.

Warto dodać, że Inowrocław nie jest jedynym miastem w województwie kujawsko-pomorskim, do którego w wakacje dotrze „Lato z Radiem”. Plenerowe imprezy odbędą się także we Włocławku i Solcu Kujawskim.

Dla wielu osób udział w koncertach „Lata z Radiem” stał się sposobem na spędzanie wakacji. Podajemy więc pozostałe trzynaście miejscowości, w których na żywo wysłuchać będzie można popularnych prezenterów i wykonawców: Legionowo, Tarnowo Podgórne, Płońsk, Miastko, Rabka Zdrój, Kalisz, Stegna, Ciechanów, Stalowa Wola, Augustów, Grajewo, Kutno i Otwock. Wystąpia tem m. in.: Krzysztof Antkowiak, Blue Café, Rafał Brzozowski, De Mono, Ireneusz Dudek, Dzieci z Brodą, Feel, Golec uOrkiestra, Sylwia Grzeszczak, Dawid Kwiatkowski, Loka, Łzy, Patrycja Markowska, Leszcze, Pectus, Perfect, Andrzej Piaseczny, Raz Dwa Trzy, Ryszard Rynkowski, Sarsa, Stachursky, Natalia Szroeder, T.Love i Varius Manx.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.