Będziemy mieli lepszą wodę

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Młodecka

Będziemy mieli lepszą wodę

Jolanta Młodecka

Na inwestycyjnej liście Radziejowa wciąż najwyżej znajdują się roboty dotyczące infrastruktury. To budowa sieci wodociągowej i kanalizacji, remont ulic.

W zasadzie kanalizację ma już całe miasto. Nawet peryferyjne dzielnice, bo tam najłatwiej było ją zbudować, bez potrzeby rozkopywania ulic, bo te też dopiero były budowane. Roboty kanalizacyjne będą kontynuowane, między innymi w centrum Radziejowa.

- Czekamy teraz na ogłoszenie konkursów przez urząd marszałkowski - mówi burmistrz Sławomir Bykowski. - Będziemy składać wnioski o dofinansowanie naszych inwestycji, choć musimy się liczyć z tym, że dotacje będą znacznie niższe, niż te, z których korzystaliśmy w ubiegłych latach. Wówczas dofinansowanie sięgało nawet siedemdziesięciu procent kosztów, teraz ma być tylko trzydzieści. To oznacza, że resztę pieniędzy na zrealizowanie naszych zamierzeń musimy znaleźć w miejskiej kasie.

Jednym z pilniejszych zadań, finansowanych z budżetu miasta, jest budowa nowego ujęcia wody i stacji jej uzdatniania przy ul. Rolnej. To konieczne, bo obecne ujęcie ma już swoje lata, przestarzałe urządzenia i technologię uzdatniania wody. Inwestorem będzie miejska spółka - EMPGIEK, która zajmuje się wydobywaniem i przesyłem wody. Miasto wykupiło już grunty, ale zadanie to będzie możliwe do wykonania za 2 - 3 lata. Już trzeba myśleć, skąd wziąć na nią pieniądze - a potrzeba 3, może 4 mln złotych.

Radni wyrazili zgodę na przystąpienie miasta do budowy ścieżki pieszo-rowerowej wraz z oświetleniem ul. Armii Krajowej w Radziejowie, która jest drogą powiatową. Inwestycja realizowana jest we współpracy z powiatem radziejowskim.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.