Agnieszka Domka-Rybka

Będziemy bogaci na emeryturze. Tak nam obiecują i każą płacić

Będziemy bogaci na emeryturze. Tak nam obiecują i każą płacić Fot. Piotr Bera
Agnieszka Domka-Rybka

Nikt nam dziś nie zagwarantuje, że zaoszczędzone pieniądze na pewno trafią do nas w przyszłości, gdy będziemy emerytami. Jednak od 2019 roku mamy co miesiąc odkładać na to 2 procent pensji. Zapiszą nas do Pracowniczych Planów Kapitałowych.

- To, że będziemy bogaci na emeryturze, obiecywał już poprzedni rząd, a później zabrał 150 mld zł z OFE. Skok na resztę, która tam pozostała, planuje również PiS. Jak w tej sytuacji zwykły obywatel ma uwierzyć, że tym razem będzie inaczej? Co, jeśli państwo uzna, że jednak potrzebuje tych pieniędzy i wyciągnie po nie ręce? - zastanawia się Martyna na forum naszej Strefy Biznesu.

Pewności, że tak się nie stanie, niestety, nie ma. Wiadomo zaś, że rząd przyjął projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych.

System zakłada, że do PPK zostaną zapisani wszyscy pracujący Polacy w wieku od 19 do 55 lat. Ma to być dobrowolna forma oszczędzania na emeryturę, która zacznie obowiązywać prawdopodobnie w 2019 roku.

Na składki złoży się zarówno pracownik, jak i pracodawca, a część dołoży również państwo.

Ile zapłaci pracodawca, a ile pracownik? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.