Będzie zdrowiej, gdy azbest zniknie z dachu

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar
Jolanta Młodecka

Będzie zdrowiej, gdy azbest zniknie z dachu

Jolanta Młodecka

Gmina podpisała umowę z warszawską firmą, która zdemontuje, wywiezie i unieszkodliwi materiały zawierające niebezpieczny azbest.

W gminie realizowany jest program usuwania wyrobów zawierających azbest. To przedsięwzięcie zaplanowane jest na kilka lat. Każdego roku usuwa się niebezpieczne materiały z kolejnych posesji.

Taką potrzebę mogą zgłaszać w urzędzie gminy ich właściciele. Warto się na to zdecydować, bo gmina finansuje koszty demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania lub zabezpieczania odpadów zawierających niebezpieczny azbest.

Na początku maja podpisana została umowa z warszawską firmą KG EKO-INVEST na wykonanie zadania „Demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Osięciny”.

Dlatego właściciele nieruchomości, którzy pod koniec ubiegłego roku lub na początku tego złożyli wniosek o demontaż, czy też sam transport wyrobów zawierających azbest, mogą spodziewać się telefonu od pracowników tej firmy, celem ustalenia terminów demontażu, czy też zabrania zdjętych już wyrobów azbestowych.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.