Maciej Czerniak

Będzie wyrok za kursy z kokainą

Oskarżeni już na samym początku procesu, czyli w kwietniu tego roku złożyli wnioski o poddanie się karze. Prokuratura zarzucała im to, że zaopatrywali Fot. Dariusz Bloch Oskarżeni już na samym początku procesu, czyli w kwietniu tego roku złożyli wnioski o poddanie się karze. Prokuratura zarzucała im to, że zaopatrywali agencję towarzyską w narkotyki.
Maciej Czerniak

Zakończył się proces trzech oskarżonych o rozprowadzanie narkotyków. Sami wnioskowali o karę. Dwaj to taksówkarze, którzy dostarczali nielegalne substancje do bydgoskiej agencji towarzyskiej.

W Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy wybrzmiały już mowy końcowe w procesie trzech mężczyzn, którym śledczy prokuratury okręgowej zarzucali udział w rozprowadzaniu narkotyków.

- Oskarżeni złożyli w sądzie wnioski o dobrowolne poddanie się karze - mówi mec. Arkadiusz Namysłowski, obrońca. - To kary pozbawienia wolności w zawieszeniu, grzywny i przepadek majątku pochodzącego z czynu zabronionego.

Wyrok ma zostać opublikowany 5 października.

W samochodach oskarżonych policjanci znaleźli narkotyki. I to w znacznych ilościach. W agencji - blisko 1,5 miliona złotych w gotówce. O kulisach tej sprawy przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.