Będzie woda w Koniecpolu, a woj. częstochowskiego nie będzie [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Bartłomiej Romanek
Janusz Strzelczykj.strzelczyk@dz.com.pl

Będzie woda w Koniecpolu, a woj. częstochowskiego nie będzie [wideo]

Janusz Strzelczykj.strzelczyk@dz.com.pl

Premier Beata Szydło odwiedziła woj. częstochowskie. Mieszkańcom gminy Koniecpol obiecała szybką budowę wodociągów.

Mieszkańcy dwunastu wsi w gminie Koniecpol, pozbawieni wody, z nadzieją przyjęli wizytę szefowej rządu i zapewnienie, że nie pozostaną bez pomocy. Będąc w Kuźnicy Grodziskiej, premier obiecała, że wodociąg niebawem będzie.- Jak można żyć bez wody w XXI w., w Unii Europejskiej - mówiła premier. - Przeznaczamy pieniądze, by Koniecpol miał wodę - to gmina, która leży w środku Europy, jest częścią UE.

W UE spieramy się o różne rzeczy, ale UE musi dziś słyszeć o tym, że są takie gminy, w których nie ma wody. A my musimy zrobić wszystko, by ta woda była.

Premier zapewniła, że wodociąg będzie i rząd pomoże sfinansować inwestycję w 80 proc. Od mieszkańców otrzymała bukiet kwiatów i usłyszała „Sto lat”.

Nie miała natomiast pani premier dobrych informacji dla zwolenników powstania województwa częstochowskiego. - Na razie rząd nad takimi zmianami (podziału administracyjnego kraju) nie pracuje - stwierdziła.

Zapowiedziała również, że Polska będzie aktywnie uczestniczyć w działaniach na rzecz usprawnienia działania strefy Schengen, a szczególnie w tych, które poprawią bezpieczeństwo Polaków. Odnosząc się zaś do decyzji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, które postanowiło nie przeprowadzać debaty o Polsce, powiedziała, że Polska nie jest problemem Europy.

Janusz Strzelczyk

Janusz Strzelczykj.strzelczyk@dz.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.