Będzie wielka bitwa, wspaniałe widowisko i wspólna zabawa

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Młodecka

Będzie wielka bitwa, wspaniałe widowisko i wspólna zabawa

Jolanta Młodecka

Już z niedzielę, 21 bm., obejrzymy 15. inscenizację bitwy pod Płowcami. Dzień wcześniej, w sobotę, w Radziejowie będzie Jarmark Królewski.

To będzie inscenizacja bitwy, stoczonej w 1331 r. W „bitwie” udział wezmą chorągwie z różnych regionów Polski.

W programie: godz. 11 - zbiórka bractw rycerskich. O godz. 15 rozpocznie się msza polowa. Godz. 16 - inscenizacja bitwy.

Po inscenizacji festyn - godz. 17.30 - zagra orkiestra dęta z Topólki. Po niej wystąpią „Radziejowiacy”, następnie „Zdrowa Woda”, „Vizard” oraz gwiazda wieczoru - zespół „Łzy”. O godz. 22 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem „Vizard”.

Dzień wcześniej, w sobotę 20 bm., w Radziejowie na Rynku będzie się Jarmark Królewski.

W programie: godz. 14 - Rynek uroczyste otwarcie Jarmarku Królewskiego. Godz. 14.30 - powitanie i prezentacja hufców zbrojnych: prezentacja ekwipunku rycerskiego, pokazy fechtunku i formacji zbrojnych, turniej rycerski dla dzieci, konkursy z nagrodami dla dzieci: plastyczny, rzut podkową, rzut rzutkami do celu, zabawy plebejskie: tańce średniowieczne, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, pokaz sztuki cyrkowej.

Godz. 16 - boisko szkolne przy LO, ul. Szkolna 12: turniej łuczniczy dla dzieci, turniej rzutu oszczepem dla dorosłych.

Ok. godz. 20.30 - przemarsz uczestników Jarmarku z pochodniami ulicami miasta, wręczenie nagród konkursowych, wystąpienie włodarzy miasta i zaproszonych gości.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.