Będzie więcej lotów z Bydgoszczy do Frankfurtu

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Stempinska

Będzie więcej lotów z Bydgoszczy do Frankfurtu

Małgorzata Stempinska

W letnim rozkładzie rejsów w 2016 roku Lufthansa zaoferuje dodatkowe połączenie z Bydgoszczy do Frankfurtu. Tym samym zwiększy liczbę połączeń na tej trasie do 5 tygodniowo.

Dodatkowe loty będą w każdy wtorek. Samolot będzie startować z Frankfurtu o godz. 10.40, a w Bydgoszczy wyląduje o godz. 12.10.

Maszyna w drogę powrotną wystartuje z Bydgoszczy o godz. 13.40, a lądowanie we Frankfurcie planowane jest na godz. 15.10.

- Bardzo cieszymy się ze wzmocnienia naszej obecności w Bydgoszczy, dziewiątym mieście w Polsce, z którego oferujemy połączenia. Dodatkowy rejs zapewni pasażerom z regionu jeszcze lepszą elastyczność podróżowania i szerszy dostęp do globalnej siatki połączeń Lufthansy - mówi Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group Poland.

To nie koniec dobrych wiadomości dla pasażerów z regionu. Już wkrótce znacznie przyjemniej będzie im upływać czas oczekiwania na lot. A wszystko dzięki kolejnym inwestycjom na bydgoskim lotnisku.

- W przyszłym roku pasażerowie będą mogli skorzystać z nowoczesnego i znacząco powiększonego terminalu, w tym z nowych restauracji, saloników VIP czy „lotniczego” placu zabaw dla dzieci. Bedzie też większy parking - zapewnia Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego w Bydgoszczy.

Już teraz w głównym holu lotniska pojawiła się nowa tablica z rozkładem lotów. Składa się z sześciu zespolonych monitorów LCD o przekątnej 40 cali. Lotnisko wzbogaciło się też o tzw. nowy system informacji wizualnej. Dzięki niemu podróżni otrzymują informacje o ich lotach, statusie odprawy czy też pogodzie w porcie docelowym. Uzupełnieniem są automatyczne komunikaty głosowe dla pasażerów w dwóch wersjach językowych - po polsku i angielsku.

Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.