Będzie więcej kasy na remonty ulic w Grudziądzu

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski/archiwum
(DXC)redakcja,grudziadz@pomorska.pl

Będzie więcej kasy na remonty ulic w Grudziądzu

(DXC)redakcja,grudziadz@pomorska.pl

O milion złotych chcą urzędnicy zwiększyć pulę pieniędzy na remonty ulic o nawierzchni asfaltowej. Taki zapis znalazł się w projekcie uchwały zmieniającej projekt budżetu na rok 2016.

Na ten wydatek muszą najpierw zgodzić się radni. Głosowanie odbędzie się 27 stycznia podczas sesji rady miejskiej.

- Jeśli ta zmiana zostanie uchwalona, to w zależności od pogody, będziemy chcieli jak najszybciej ocenić stan ulic i zdecydować, gdzie wymiana nawierzchni jest najbardziej pilna - mówi Dariusz Kuczyński, pracownik Zarządu Dróg Miejskich.

Wstępnie urzędnicy myślą o modernizacji ulicy Kochanowskiego. Rozważane jest również m.in. odnowienie fragmentów ulic: Kustronia na osiedlu Lotnisko, Sikorskiego i Drogi Kurpiowskiej. - Zobaczymy, na co wystarczy nam pieniędzy - dodaje Dariusz Kuczyński.

Urzędnicy chcą więcej funduszy przeznaczyć na modernizacje, których efekt jest trwalszy, bo ostatecznym rozrachunku bardziej się to opłaca niż cząstkowe naprawy, czyli przysłowiowe łatanie dziur.

Na te cząstkowe naprawy asfaltowych ulic w budżecie na 2016 r. zarezerwowano 900 tys. zł. W niektórych miejscach, np. na ul. Sikorskiego, dziury były łatane wczoraj. Na całego prace ruszą wiosną.

(DXC)redakcja,grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.