Sławomir Wojciechowski

Będzie więcej grup w II lidze siatkarek [lista]

W Chełmnie zadowoleni są z nowego składu grupy 1. Siatkarki Culmena przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 16 sierpnia. Do tego czasu powinna być ustalona Fot. Sławomir Wojciechowski W Chełmnie zadowoleni są z nowego składu grupy 1. Siatkarki Culmena przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 16 sierpnia. Do tego czasu powinna być ustalona kadra zespołu.
Sławomir Wojciechowski

Zarząd Polskiego Związku Siatkówki w Warszawie zatwierdził podział żeńskiej II ligi na grupy. W sezonie 2016/17 będzie ich pięć, a nie cztery jak dotychczas.

Podobnie jak w poprzednich latach, chętnych do gry w II lidze kobiet było mało. Dlatego PZPS ogłosił, że wszystkie chętne kluby mogą do niej przystąpić, jeśli spełnią wymagane przez regulamin warunki. Z tej opcji skorzystała m.in. Stal Grudziądz, której w poprzednim sezonie nie udało się uzyskać sportowego awansu.

Wydział Rozgrywek PZPS najpierw podzielił drugoligowców na cztery grupy. W najbardziej nas interesującej grupie 1. miało rywalizować 11 ekip. Po kilku dniach ukazała się nowa propozycja - podział na pięć grup. Oznacza on mniej zespołów w każdej, ale za to mniejsze koszty. Ostatecznie tę wersję zaakceptował na ostatnim posiedzeniu zarząd PZPS.

Zmiany dotknęły grupę 1., bo teraz zabraknie w niej reprezentantów Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego. Najważniejszą sprawą jest przesunięcie do grupy 3. niepokonanego w poprzednim sezonie mistrza E. Leclerc Orzeł Elbląg. W tym samym kierunku powędrowała APS Rumia. Z kolei debiutant z Wielkopolski UKS Lis Tuliszów zagra w grupie 2.

Ośmiozespołową grupę 1. utworzą dwie drużyny z województwa kujawsko-pomorskiego: Armar Profi Auto Culmen Chełmno, Stal Grudziądz (beniaminek), dwie z zachodniopomorskiego: SMS Police, KS Spójnia Stargard (beniaminek) i cztery z Wielkopolski: KS Murowana Goślina, Energetyk Poznań (beniaminek), SKF KS Poznań (beniaminek), UKŻPS Kościan.

- Ten podział podoba nam się bardziej niż poprzedni - podkreśla trener Culmenu Karol Rosołowski. - Będziemy mieć trzy wyjazdy mniej. Jesteśmy zaskoczeni, że w rozgrywkach zabraknie Trefla Malbork i Gedanii Gdańsk.

Chełmniankom odpadły też derby z WTS KDBS Bank Włocławek, które zostało przesunięte do grupy 3. Nowy sezon w II lidze kobiet ma rozpocząć się 24 września.

Pozostałe grupy II ligi kobiet:

Sławomir Wojciechowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.