Będzie sylwestrowa zabawa pod gołym niebem

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Anna Stasiewicz

Będzie sylwestrowa zabawa pod gołym niebem

Anna Stasiewicz

Kto nie wybiera się na bal czy imprezę do znajomych, może przyjść na plenerowego sylwestra, którego organizuje większość miast.

Bydgoszczan władze miasta zapraszają 31 grudnia na Stary Rynek już od godziny 21. Na ustawionej na płycie rynku scenie ma wystąpić co najmniej kilku wykonawców, zarówno takich co zaśpiewają, jak i formacji tanecznych.

Konkretnych nazwisk w ratuszu póki co nie chcą zdradzać. Jak informuje Błażej Stawiarski z wydziału promocji, program imprezy wciąż jest w trakcie ustaleń. Dlatego też na razie nie poznamy również kosztów sylwestra na rynku.

- Tradycyjnie jednak będziemy chcieli, by na scenie zaprezentowali się bydgoscy artyści - wyjaśnia Błażej Stawiarski. - Na pewno zapewnimy dobrą zabawę, a o północy pokaz fajerwerków - dodaje.

Zabawa na bydgoskim rynku ma potrwać do godz. 2 i jak zapewnia Błażej Stawiarski, bezpieczeństwo uczestnikom miejskiej imprezy mają zapewnić wzmocnione patrole policji, straży miejskiej oraz ochrona.

Nie zobaczymy natomiast Krzysztofa Iwaneczko, bydgoskiego zwycięzcy „Voice of Poland”, który zgodnie z kontraktem zaśpiewa na zabawie sylwestrowej telewizyjnej dwójki we Wrocławiu.

W Toruniu plenerowy sylwester zorganizowany zostanie na Rynku Staromiejskim. Zabawa rozpocznie się o godzinie 22.30, zakończy się ok. godz. 1.30. Jako pierwszy na scenie pojawi się zespół Hands up!, który wykona rockowe, taneczne utwory. Publiczność będzie miała okazję przypomnieć sobie znane hity polskiej i zagranicznej muzyki z lat 80. i 90. - Podczas koncertu wykonywanego na żywo przez 7-osobowy zespół nie zabraknie muzyki latynoskiej, disco, pop oraz rocka - mówi Agnieszka Marecka, koordynator wydarzenia.

O północy będą życzenia od prezydenta miasta oraz pokaz fajerwerków. Bezpośrednio po przywitaniu Nowego Roku wystąpi Formacja Nieżywych Schabuff. Kto wybiera się na toruński rynek, musi pamiętać, że na imprezę nie można wnosić napojów alkoholowych ani fajerwerków. Budżet sylwestra to 100 tys zł.

We Włocławku impreza sylwestrowa odbędzie się na Zielonym Rynku. Początek o godzinie 23. Wtedy zagrają lokalni DJ-e: NoVa i Unique. Około godziny 23.30 wystąpi grupa Mamdoo z pokazem fireshow.

Przed północą życzenia mieszkańcom złoży prezydent Marek Wojtkowski. Zaplanowano też pokaz fajerwerków. Z miejskiej kasy na tegorocznego sylwestra zostanie wydana kwota 30 tys. złotych.

Grudziądzanie bawić się będą na plenerowej imprezie w marinie w porcie nad Wisłą. Przeboje z lat 80. i 90. na żywo wykona Cheri Ladies Band. Grupę tworzą trzy dziewczyny oraz gitarzysta. Po występie na żywo będzie można potańczyć przy muzyce serwowanej przez didżeja. O północy w niebo wystrzelą fajerwerki.

W Wąbrzeźnie mieszkańcy Nowy Rok powitają na pl. Jana Pawła II. Wystąpi zespół Buenos Amigos i grupa I&I i Thomas.

Mieszkańcy Inowrocławia Nowy Rok przywitają na placu przed halą widowiskowo-sportową przy al. Niepodległości. Od godz. 22 do 1 uczestników imprezy będzie zabawiał didżej. O północy nie zabraknie też toastu i życzeń przy lampce szampana.

W Chojnicach od lat nie ma zorganizowanej miejskiej sylwestrowej zabawy. Tak będzie również w tym roku. O północy burmistrz z balkonu ratuszowego złoży mieszkańcom życzenia, a kto zechce potańczyć, będzie to mógł zrobić przy muzyce mechanicznej.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.