Będzie praca dla magazynierów i mechaników

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar
Przemysław Decker

Będzie praca dla magazynierów i mechaników

Przemysław Decker

W grudniu na dobre rozkręci się rekrutacja pracowników do zakładu MrGarden, który jest budowany w Grudziądzu. Kto może liczyć na etat?

- Aktualnie prowadzone są: nabór i szkolenia kadry kierowniczej - w imieniu zielonogórskiej firmy Stelmet, która buduje u nas fabrykę mebli ogrodowych, informuje Monika Zapotoczna.

Szkolenia odbędą się w przyszłym roku

Rozpoczęła się także rekrutacja na inne stanowiska. Pierwsze ogłoszenia pojawiły się już w lokalnych mediach. Wkrótce z kolei ma zostać uruchomiona strona internetowa MrGarden, na której zamieszczone zostaną szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji. Kto może liczyć na robotę? M.in. elektromechanicy, automatycy, magazynierzy, szlifierze, stolarze. Potrzeba będzie także mistrzów zmianowych i brygadzistów.

- W pierwszym kwartale 2016 roku planowane są szkolenia specjalistów do obsługi maszyn - dodają przedstawiciele Stelmetu.

Ta firma w Grudziądzu chce docelowo stworzyć ok. pół tysiąca nowych miejsc pracy. Stanisław Bieńkowski, prezes i założyciel Stelmetu wcześniej zapewniał w „Pomorskiej”, że w grudziądzkim zakładzie MrGarden żaden z pracowników nie będzie zarabiał najniższej krajowej. Wynagrodzenia- obiecywał szef Stelmetu - mają się zaczynać od ok. 2 tysięcy złotych netto, czyli „na rękę”.

Raport z budowy: praca idzie pełną parą

Zakład firmy Stelmet powstaje przy Drodze Granicznej. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Skanska. Roboty idą zgodnie z harmonogramem. Zakończyły się prace ziemne i przyłączeniowe. Trwa utwardzanie placów: magazynowego i manewrowego.

Równolegle budowane są konstrukcje hal, w których będzie się odbywać obróbka drewna. Pod jedną z nich będą znajdować się podziemne zbiorniki, w których będzie się odbywać impregnacja drewna.

Produkcja mebli ma ruszyć w drugiej połowie 2016 roku.

Stelmet w najbliższych latach może w Grudziądzu zainwestować nawet 300 milionów złotych. - Wyroby będą eksportowane głównie do krajów Unii Europejskiej - podkreślają pracownicy zielonogórskiego inwestora.

Przemysław Decker

Zajmuję się tematyką samorządową i społeczną. Lubię ruch na świeżym powietrzu, muzykę i książki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.