Będzie nowa siedziba stacji krwiodawstwa

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudzinski
Justyna Trawczyńska

Będzie nowa siedziba stacji krwiodawstwa

Justyna Trawczyńska

Za kilka miesięcy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie działać w centrum miasta Włocławka.

Już trwają prace w stacji pogotowia przy ulicy Lunewil 15. Kilka miesięcy temu wojewódzki szpital ogłosił przetarg na wydzierżawienie pomieszczeń stacji pogotowia. Oferta dotyczyła pomieszczeń o powierzchni około 200 metrów po lewej stronie budynku. Lokalem zainteresowało się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

- Pomieszczenia są odrębne, niezależne od dyspozytorni i stacji pogotowia - mówi Józef Mazierski, kierownik stacji pogotowia ratunkowego.

Już rozpoczęto prace w tym budynku. Aktualnie trwa wyburzanie ścian. - Są to prace związane z modernizacją - dodaje Józef Mazierski.

Zdaniem kierownika pogotowia prace te potrwają do czerwca. Kiedy będzie można oddać krew w nowej lokalizacji? - Na razie mamy podpisaną umowę - mówi Anna Majewska z działu administracyjno-technicznego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. - Procedury cały czas trwają.

Niebawem rozpoczną się prace adaptacyjne. Nie ma jeszcze konkretnego terminu. Nowy lokal będzie również bardziej przestronny i znacznie wygodniejszy dla krwiodawców.

Obecnie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ma swoją siedzibę w kompleksie szpitalnym na obrzeżach miasta. - Lokalizacja w centrum na pewno będzie korzystniejsza - mówi Jolanta Staśkiewicz,9904961.

Do włocławskiego oddziału RCKiK zgłasza się dziennie około 30. honorowych dawców krwi. Nowa lokalizacja ułatwi im życie, bo nie będą musieli jechać na koniec miasta, by oddać krew. Szefostwo włocławskiej stacji krwiodawstwa liczy, że z tego powodu wzrośnie liczba osób oddających krew.

Pomieszczenia przy ulicy Wienieckiej, które aktualnie zajmuje centrum krwiodawstwa będą wykorzystane na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.