Będzie nitka z wodą

Czytaj dalej
Fot. Adam Lewandowski
Adam Lewandowski

Będzie nitka z wodą

Adam Lewandowski

Co to za wykopki przy waszej drodze? - w sklepie w Bożenkowie zapytałem radną Iwonę Ratuszną. Powiedziała: - Budują nam wodociąg.

Bożenkowo leży na antypodach gminy Osielsko. Za lasem jest już teren gminy Koronowo. O tym, że w XXI wieku jest jeszcze u nas wieś bez wodociągu pisałem w „Pomorskiej” 10 lat temu. Skargi mieszkańców wracały na nasze łamy co jakiś czas. Władze tłumaczyły, że brakuje pieniędzy na tę kosztowną inwestycję.

Bożenkowo jest wsią bardzo rozległą, a ze względu na jej położenie - w lasach, w niedalekim sąsiedztwie miasta - coraz chętniej zasiedlaną przez bydgoszczan. Ale od kilku już lat Bożenkowo trapi susza. Zaczęły wysychać także przydomowe studnie. Z budową wodociągu nie można już było zwlekać. Takim to sposobem - kosztem ponad 2 mln zł - przy ul. Deszczowej na osiedlu Bożenkowo II zbudowana została stacja wodociągowa.- Dzięki temu mogliśmy przyłączyć do sieci tę właśnie część miejscowości - mówi Wojciech Sypniewski, wójt Osielska. - Wodociąg dotarł na ul. Osiedlową, Zieloną, Dolinę, Deszczową. Teraz rozbudowujemy wodociąg na Bożenkowo I. Woda z sieci dotrze na ul. Rekreacyjną i okoliczne. Ten drugi etap będzie kosztował 350 tys. zł.

Ale Bożenkowo rozciąga się nie tylko wzdłuż drogi do Koronowa. Także w stronę „krajówki”, gdzie są nie tylko domy, ale i rodzinne ogrody działkowe.

- Przygotowujemy projekt budowy nie tylko wodociągu dla tej części wsi, również kanalizacji dla całego Bożenkowa - mówi wójt Osielska.

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.