Będzie nagłośnienie w starostwie, zamiast budowy nowej remizy

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Będzie nagłośnienie w starostwie, zamiast budowy nowej remizy

Małgorzata Trzcionkowska

W tym roku miało się zakończyć tworzenie dokumentacji nowej siedziby jednostki ratowniczo-gaśniczej w Szprotawie.

Jest już plac pod budowę strażnicy, przy ul. Nowej w Szprotawie, przy drodze na Wiechlice-Lotnisko. Został przekazany przez miasto. Samorząd zapisał też pieniądze na wsparcie dla strażaków.

Również powiat chce się dołożyć, ale plany spełzły na niczym, bo nie udało się sporządzić dokumentacji obiektu.
- Musieliśmy odłożyć przedsięwzięcie, ponieważ nie było ono wpisane do budżetu państwa - tłumaczy starszy kapitan Marek Ławrecki, komendant powiatowy PSP w Żaganiu. - Teraz sytuacja się zmieniła, są odpowiednie zapisy i od 1 stycznia ruszamy z pracami. Oczywiście najpierw zostanie ogłoszony przetarg na dokumentację.

Ogniowcom podoba się nowy budynek wojskowej straży pożarnej w Dobrej nad Kwisą. - Ale na razie trudno mówić o konkretnym projekcie - zastrzega komendant. - To będzie zależało od pieniędzy, którymi będziemy dysponować. W tej chwili JRG w Szprotawie mieści się w starej remizie przy ul. Podgórnej. Największym problemem jest wąska ulica i kolizyjne wyjazdy. To znacznie utrudnia strażakom wyruszenie na akcję.

Komendant uspokaja, że budowa nowego obiektu fizycznie zacznie się w przyszłym roku. 50 tys. zł na wsparcie dla strażaków miał też w tegorocznym budżecie powiat żagański. Jednak podczas posiedzenia połączonych komisji starosta Henryk Janowicz tłumaczył radnym, że pieniędzy tych nie można przenieść na przyszły rok, do niewygasających wydatków. - Do końca roku planujemy profesjonalne nagłośnienie sali konferencyjnej - podkreśla H. Janowicz. - To konieczne, bo mikrofony, którymi dysponujemy są zawodne. Oczywiście wsparcie dla straży będzie w przyszłorocznym budżecie.


W tej chwili JRG w Szprotawie mieści się w starej remizie przy ul. Podgórnej. Największym problemem jest wąska ulica i kolizyjne wyjazdy. To znacznie utrudnia strażakom wyruszenie na akcję

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.