Będzie można się zabawić i kupić kwiatki na balkon

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Sztandera
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Będzie można się zabawić i kupić kwiatki na balkon

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

W niedzielę w Sypniewie będą II Powiatowe Targi Ogrodniczo-Rolnicze. Między godz. 10.30 a 15 będzie okazja przejść się między kwietnymi alejkami.

Impreza jest organizowana po raz drugi. Organizatorzy oczywiście liczą na tłumy. W ubiegłym roku było na niej 3 tys. osób. Stanowi jedną z większych atrakcji turystycznych regionu i na stałe wpisuje się do kalendarza imprez organizowanych w województwie kujawsko-pomorskim.

Teren przy Zespole Pałacowo-Parkowym w Sypniewie jest idealnym miejscem na taką imprezę. A i czas jest odpowiedni. Wiosna dopiero się zaczyna. Akurat wybieramy kwiatki na rabatki, balkony i parapety okienne. - Wykorzystując potencjał miejsca, w którym odbywają się Targi, chcemy stworzyć przestrzeń do spotkań, możliwość bezpośredniej sprzedaży oraz nawiązania nowych kontaktów - mówią organizatorzy.

Oj, czego tam nie będzie. Ekspozycje handlowe będą różnorodne - będziemy mogli nabyć drzewka, krzewy, rośliny ozdobne, nasiona i cebulki.

Ogrodnicy znajdą tam także wszystko to, co potrzeba do uprawy roślin, czyli nawozy i środki ochrony roślin. A do tego wyposażenie ogrodów, narzędzia i sprzęt ogrodniczy, rzemiosło, produkty tradycyjne i regionalne. Przy okazji będzie można przyjrzeć się bliżej nowym systemom grzewczym oraz odnawialnym źródłom energii. W programie pokaz kulinarny - danie ze szczupaka, gastronomia, ranczo Amadeusza - wioska indiańska, kuchnia bułgarska, występy Mroczanek, Lutowianek, dzieci z Więcborka i WDK w Sypniewie.

Program jest wyjątkowo bogaty, każdy znajdzie coś dla siebie. Gdy rodzice z dziadkami będą oglądać stoiska, dzieci będą się mogły bawić choćby w wesołym miasteczku czy wziąć udział w biegach. A konkursów będzie całkiem sporo. Przy okazji będzie dzień otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie. W powiecie liczą, że młodzież gimnazjalna zainteresuje się podjęciem nauki w tej placówce. W każdym razie będzie można od razu pobrać dokumenty rekrutacyjne.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.