Będzie konkurs na dyrektora w Szkole Podstawowej nr 1

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Będzie konkurs na dyrektora w Szkole Podstawowej nr 1

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

W chojnickim ratuszu najchętniej zrezygnowaliby z konkursu w Gimnazjum nr 2 i w Szkole Podstawowej nr 3. Ale co powie na to nowy kurator?

Kończą się kadencje trzech dyrektorów szkół podległych miastu. Barbara Leszczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 1 potwierdziła, że przechodzi na emeryturę, więc w tej szkole konkurs będzie na pewno.

Z kolei Marta Szczukowska z Gimnazjum nr 2 i Karol Kołyszko ze Szkoły Podstawowej nr 3 zdaniem ratusza mogliby nadal pełnić swoje funkcje i najlepiej byłoby przedłużyć im kontrakt.

Jest tylko jedno „ale”, nie wiadomo, czy będzie na to zgoda nowego kuratora oświaty. - Zostanie powołany od 1 kwietnia - relacjonuje Grzegorz Czarnowski, p.o. dyrektora wydziału oświaty w ratuszu. - A jeśli będzie to osoba, o której mówi się, że obejmie tę funkcję, to wiadomo, że nie jest ona sympatykiem takich rozwiązań, że zaleca konkurs.

Wtedy miasto będzie musiało dostosować się do reguł gry i konkurs rozpisać. Co do konkursowego „pewniaka”, czyli konkursu w SP nr 1, to będzie on ogłoszony z końcem kwietnia, a cała procedura powinna się zakończyć w maju. Komisja zostanie powołana zgodnie z obowiązującymi przepisami i na pewno nie zabraknie w niej przedstawiciela komisji edukacji w radzie miejskiej.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.