Będzie kompleksowy remont w szpitalu. I nowe oddziały

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Justyna Trawczyńska

Będzie kompleksowy remont w szpitalu. I nowe oddziały

Justyna Trawczyńska

Podczas otwarcia inkubatora przedsiębiorczości Marek Bruzdowicz, dyrektor szpitala, poinformował o planowanym kompleksowym remoncie lecznicy.

Została przyjęta koncepcja przebudowy szpitala. Teraz zostanie ogłoszony przetarg na projekt i wykonanie prac remontowych. Inwestorem będą Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne.

Szpital we Włocławku od lat wymaga generalnego remontu. Aktualnie też prowadzone są roboty. Kompletnie przebudowywany jest pawilon numer 5, który zostanie oddany do użytku jesienią tego roku. W nowym budynku będzie się mieściła okulistyka z dwoma blokami operacyjnymi na pierwszym piętrze i neurologia na parterze.

Decyzję o remoncie lecznicy podjęto ze względu na dwa ważne czynniki: dostosowanie obiektu do wszelkich wymogów bezpieczeństwa, a także aby zwiększyć kubaturę placówki o blisko 30 procent, dzięki czemu będą mogły pojawić się nowe oddziały, których bardzo brakuje we Włocławku.

Szpital to małe miasteczko, w którym przebywa wielu mie-szkańców, dlatego poruszanie się po nim musi być łatwe i przejrzyste. Po remoncie pacjent będzie prowadzony po obiekcie od samego wejścia. Znalezienie oddziału nie będzie problemem.

Po remoncie oddziały w szpitalu zostaną uporządkowane. W jednym miejscu będą znajdowały się izba przyjęć, szpitalny oddział ratunkowy, sale zabiegowe i blok operacyjny, co, zdaniem dyrektora, usprawni niesienie pomocy pacjentom.

Ze szpitala zniknie, między innymi, budynek administracji.

- Cieszę się, że zostanie zburzony budynek administracji w szpitalu, to jest relikt przeszłości - komentuje Piotr Całbecki, marszałek województwa.

W szpitalu brakuje także wielu oddziałów. Po remoncie i dla nich znajdzie się miejsce na terenie kompleksu. Przybędą oddziały: psychiatrii, geriatrii i onkologii. Dzięki czemu pacjenci nie będą już musieli kontynuować leczenia w Łodzi, Toruniu lub Bydgoszczy. Projekt przebudowy szpitala zakłada połączenie wszystkich budynków, tak aby pacjent nie musiał być przetransportowywany do innych bloków. Do kompleksu zostaną wcielone także te jednostki, które aktualnie są znacznie oddalone od szpitala, czyli apteka, stacja krwiodawstwa, dermatologia i oddział medycyny paliatywnej.

Remont szpitala to zawsze duże wyzwanie ze względu na fakt, że jednostka musi działać bez przerwy, dlatego przebudowa rozpocznie się od wybudowania oddziału, który będzie rotacyjny, dzięki czemu zostanie zapewniona ciągłość pracy. Wszystko będzie prowadzone tak, aby pacjenci nie odczuli tego remontu.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.