Będzie kolejna okazja pozbyć się materiałów zawierających azbest

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar
Monika Smól

Będzie kolejna okazja pozbyć się materiałów zawierających azbest

Monika Smól

Trwa nabór dokumentacji na utylizację materiałów zawierających azbest. Chodzi o prace, które będą prowadzone w przyszłym roku.

Osoby zainteresowane pozbyciem się azbestu z terenu swoich gospodarstw powinny dostarczyć dokumentacje do 15 stycznia do Urzędu Gminy w Kijewie Królewskim.

- Co roku z obiektów zlokalizowanych w naszej gminie znika kolejnych kilkadziesiąt ton azbestu - mówi Mieczysław Misiaszek, wójt gminy Kijewo Królewskie.

- Mieszkańcy, których stać na wymianę dachu, bo tę muszą już sfinansować z własnych pieniędzy, korzystają z dofinansowania na demontaż, transport oraz utylizację azbestu - dodaje.

Mieszkańcy maja szansę pozbyć się niebezpiecznych materiałów z własnych gospodarstw dzięki temu, że zadanie jest dofinansowane z dotacji przekazanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

- Zastrzegamy sobie prawo odstąpienia od realizacji zadania w przypadku nieotrzymania dofinansowania - dodaje wójt. - Środki refundowane są tylko w przypadku przeprowadzenia prac przez firmę wybraną w ogłoszonym przetargu na realizację całości zadania.

Szczegółowych informacji w godzinach pracy urzędu udziela Michał Melerski, pod nr tel. 533 737 679.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.