Będzie jak w Formule 1. W Toruniu! [wideo, składy]

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Muszyński
Magdalena Zimna

Będzie jak w Formule 1. W Toruniu! [wideo, składy]

Magdalena Zimna

Tylko nie tak nudno. Pierwsza runda SBP ma świetną obsadę, sprzyjający walce tor i ciekawą formułę - wszystko, co konieczne do świetnego widowiska.

A na pewno ciekawa będzie pierwsza runda rywalizacji par, która już w sobotę odbędzie się na toruńskiej Motoarenie (początek o godzinie 17.00).

Mocne nazwiska

Walka o tytuł najlepszej żużlowej pary świata w tym roku zostanie zaprezentowana w nowej odsłonie. Reprezentacje narodowe od tego sezonu zostały zastąpione przez teamy firmowe. Dzięki temu kibice mogą spodziewać się jeszcze wyższego poziomu rywalizacji i pewnie większych emocji.

- Wzorce z Formuły 1 czy Moto GP dają nam wiele pomysłów, co do samej organizacji widowiska, a sponsorom platformy do komunikacji z kibicami, a także współpracy z zawodnikami - zapewnia Jan Konikiewicz, wiceprezes zarządu w firmie One Sport, która organizuje cykl.Potwierdzeniem jego słów jest lista startowa zawodów w Toruniu. Na Motoarenie pojawi się trzykrotny mistrz świata i najlepszy „parowy” zawodnik minionego sezonu Nicki Pedersen, dwukrotny mistrz Europy Emil Sajfutdinow, mistrz Europy z 2013 roku Martin Vaculik czy dwaj byli mistrzowie świata Greg Hancock i Chris Holder.

Siła poszczególnych teamów jest zróżnicowana. Jako faworytów można wskazać ekipę Monstera (Hancock, Holder, Paweł Przedpełski). - Bardzo podoba mi się nowa formuła zawodów. Dzięki niej kibice zobaczą jeszcze lepszych zawodników niż w ubiegłych latach - mówil Australijczyk. - Myślę, że mój zespół jest najsilniejszy w całej stawce i powalczymy o zwycięstwo.

Kilka innych teamów też ma czym „straszyć”. - Rywalizacja par w zespołach fabrycznych to bardzo ciekawa nowość w żużlowym świecie. Obsada zawodów jest niesamowicie mocna, ale będziemy walczyć o podium - zapowiada Patryk Dudek, reprezentujący Boll Team.

Składy teamów:

Liczy się jazda parą

Nie zmieniają się zasady rywalizacji, tabela biegowa, ani punktacja w zawodach. Siedem drużyn wystartuje w 21 biegach fazy zasadniczej, biegu barażowym oraz wyścigu finałowym wyłaniającym zwycięzcę danej rundy. W przypadku biegu remisowego wygrana w bezpośrednim starciu przypadnie zdobywcom drugiej i trzeciej pozycji. Kolejne rundy SBP odbędą się w Landshut (5 maja) i Ostrowie (4 czerwca).

Transmisję zawodów w Toruniu można będzie śledzić na antenie Eurosportu (od godziny 17.00).

Magdalena Zimna

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.


Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.


Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.